מדוע יש לתחזק זוגיות

זוגיות על שום מה?

מדוע היום בעולם המודרני, הנמרץ, התובעני, יש לתחזק זוגיות?
אולי נכון המצב, שיותר ויותר זוגות מתחתנים, בצורה כזו או אחרת, אבל אחר – כך מתגרשים, אז אולי מראש עדיף לא להיכנס לזה?

כבני אדם, אנו נמשכים אחד לשני/ה, זהו צורך ביולוגי שבא לאפשר לנו להתרבות. כחיה הכי חכמה ומשוכללת בכדור הארץ, למדנו לאורך הדורות, להישאר יחד, להקים משפחה, להשתייך לכפר, לחמולה, לשבט, לקהילה. למה?

אם נבחן בשקט את התא המשפחתי, נראה שבבתים בהם מתקיימת תקשורת בין אישית טובה לאורך השנים, שני בני הזוג יגשימו עצמם, יהיו די שבעי רצון מחייהם, וגם הילדים יגדלו נכון יותר.

ברור לנו כי בתור בני אדם, אנו תמיד שואפים להתקדם, להשתפר, לשכלל, יחד עם זאת, כל דבר כזה דורש מאמץ, אמצעים, והדרך הנכונה ביותר היא דרך התא המשפחתי. תא משפחתי יודע לתמוך ברגעי משבר, כמו גם לפנק ולהתגאות ברגעי הצלחה. זוגות היודעים לתמוך ולפרגן לאורך השנים אחד לשני, מגיעים רחוק, ובדרך כלל, במבט אחורה, בגיל מתקדם יותר, יהיו בסך הכל מרוצים מחייהם.

אז למה כל כך הרבה מתגרשים?, התופעה היום חוצת עולם, ובעיקרה קשורה לחשיפה הגדולה שלנו לבני המין השני מחד, וגם לעומס הרב שכל אחד מאתנו סוחב כיום, דבר המשפיע על איכות הקשר והתקשורת הזוגית. בעידן שבו כל הזמן מחליפים, טלפון, מחשב, מדפסת, רכב, מה לא, נראה פתאום קל, להחליף בני זוג, בתקווה שהפעם נקבל מישהו, או משהי שהיא חלום טוב יותר מהקיים. זה לא עובד. המציאות – כ70% מזוגות פרק-ב, נפרדים.

כאדם המלווה הרבה שנים זוגות, ונמצא בעצמו מ1991 בזוגיות שנייה, בסוף רוב הגירושים, היו עקב תקשורת בין אישית שנחלשה, לא תוחזקה נכון, בחלקה התקשורת לא בוצעה בגלל האהבה, כן בגלל האהבה, לא "לא רציתי לפגוע בו – בה", ועם הזמן זה הצטבר והצטבר לתסכולים וכעסים, שאם היו מטופלים נכון בזמן אמת, אולי לא הינו מגיעים למשבר ופותחים פתח לחפש בן או בת זוגי חלופי.

אז אם אסכם, לדעתי, זוגיות נכונה היא הבסיס לגדילה וצמיחה של כל אחת ואחד מאתנו. היא דוגמה בריאה לילדנו איך נכון להתנהל ולפתח תא -משפחתי תומך.

נכתב ע"י איל שריג

0528-345453

Back to top button