אימון אישי לשיפור התקשורת הבינאישית

כולנו יוצרים קשרים עם אנשים אחרים, פנים מול פנים, בטלפון, בכתב או און ליין (בהתכתבות) החל מהמשפחה הקרובה שלנו, ובהמשך עם חברים, מורים, בוסים, קולגות, לקוחות וגם סתם אנשים שאנו פוגשים ברחוב. שיפור התקשורת הבינאישית יכול לסייע לכל אדם, בתחומים רבים מאד של החיים, החל ביחסים זוגיים ועד הגדלת מכירות בעסק. אימון אישי לשיפור התקשורת הבינאישית מסייעת לאדם ללמוד איך לבחור את המילים שלו בצורה נכונה, איך לנסח משפטים בצורה מתאימה, איך להשתמש נכון בשפת הגוף, וכן הלאה. זהו, למעשה, לימוד כמו כל לימוד אחד, ושכלול של היכולות האישיות של האדם, לתוצאות הטובות ביותר.

workplace-1245776_1920

מי צריך אימון אישי לשיפור התקשורת הבינאישית?
כאמור, כל אדם יכול להיעזר באימון אישי לשיפור התקשורת הבין אישית. אימון מסוג זה יכול לסייע, כאמור, לבניית מערכת זוגית תקינה, והוא מתאים במיוחד לאנשים המתקשים בכך ללא סיבה ברורה; הוא יכול לסייע לכל מי שמעוניין ליצור קשרים טובים יותר – עם בני משפחה, עם חברים, עם מכרים, עם קולגות וכן הלאה; שיפור התקשורת הבינאישית מסייעת רבות בהצלחה בראיונות עבודה, ומשפרת את הסיכויים להתקבל לעבודה; וכאמור, התקשורת הבינאישית מסייעת לאנשים גם בעבודתם בפועל, ומאפשרת להגדיל מכירות, לשמר לקוחות ולהעניק להם שירות טוב יותר.

בעיות בתקשורת הבינאישית
אימון אישי לשיפור התקשורת הבינאישית נועד לפתור בעיות נפוצות יותר או פחות, שקיימות אצל רבים מאתנו בתקשורת הבינאישית. התפיסות האישיות של האדם משפיעות על הצורה שבה הוא מתקשר עם האנשים שסביבו. התפיסות הללו יכולות להיות קשורות לדימוי העצמי של האדם, או לאופן שבו הוא מסתכל על אנשים אחרים. אימוץ של השקפת עולם נכונה עשויה לסייע מאד בפיתוח של תקשורת בינאישית טובה יותר.

אימון אישי לשיפור התקשורת הבינאישית
במהלך אימון אישי לשיפור התקשורת הבין אישית מבצעים מגוון רחב של תרגולים ופעולות אשר מסייעות לשיפור התקשורת. ראשית, קובעים מטרות לאימון. כאשר אדם יודע לאן הוא מעוניין להגיע, תהליך האימון הוא אפקטיבי יותר, ממוקד יותר ומקיף יותר. לאחר מכן, מתחילים באימון עצמו. ראשית, לומדים לאמץ השקפת עולם נכונה יותר, בטוחה יותר ובריאה יותר. בודקים אלו השקפות עולם קיימות אצל האדם, ואלו מהן גורמות לו לנזק, או פשוט אינן מועילות לו. את ההשקפות הללו, דואגים לשנות, ולאמץ צורת חשיבה בריאה יותר. לאחר מכן, מתחילים לתרגל תקשורת בינאישית חיובית, בונה, כזו שמתמקדת בתוצאה שאליה רוצים להגיע. לאחר מכן לומדים מגוון סוגים של טכניקות: איך להביע עמדה ברורה וחזקה, מבלי להיגרר לריב; כיצד לנסח משפטים בצורה יעילה וברורה; כיצד יוצרים תקשורת בינאישית חיובית, על מנת ליצור שיתופי פעולה; ועוד. בנוסף, לומדים גם את הצד השני של המשוואה: כיצד להקשיב היטב, כיצד להעניק לצד השני את התחושה שהוא נשמע, חשוב ומוערך. במקביל, מתרגלים שפת גוף חיובית, שגם תהיה יעילה בהעברת המסרים. חשוב לזכור: אימון אישי לשיפור התקשורת הבינאישית מעניק לכל משתתף את הכלים המתאימים על מנת ליצור תקשורת בונה ובריאה, אך האדם עצמו הוא זה שאחראי להשתמש בכלים הללו בפועל, על מנת להגיע לתוצאות המצופות.

כמה זמן זה לוקח?
התשובה משתנה מאדם לאדם. לרוב תהליך מן הסוג הזה אורך כ-10 מפגשים. לעתים ניתן להסתפק בפחות מכך ולעתים יש צורך בעוד מפגש או שניים להשגת התוצאות הטובות ביותר. התוצאות משתלמות, מכיוון שהאימון משפר גם את הביטחון העצמי של המתאמן, ומביא אותו להצלחה בתחומים רבים מאוד של החיים.

Back to top button