אימון לעיצוב התדמית

התדמית שלנו משפיעה רבות על אורח החיים שלנו ועל הדינמיקה שלנו עם אחרים, אך לא תמיד אנו יוצרים לעצמנו את התמיד הנכונה, זו שהיינו רוצים לבחור בה אם היינו יכולים. אימון אישי מסייע לכם לשנות את התדמית שלכם ויחד לעבוד על שינוי התדמית ליצירת תדמית מוצלחת יותר.

מהי תדמית

התדמית היא למעשה מכלול הדברים שאנו משדרים לאנשים לגבי עצמנו. התדמית שלנו מורכבת כמובן מהמראה החיצוני שאנשים רואים כלפי חוץ, גם מבלי שנפצה את פינו. באמצעות המראה החיצוני שלה אנו משדרים לסביבה מסרים לגבי עצמנו, שגורמים להם להגיע למסקנות לגבי מי אנחנו, מה הסטטוס שלנו ומהם כוונותינו או רצונותינו. נוסף על המראה החיצוני, התדמית שלנו מורכבת מהמעשים וההתנהגויות שלנו, מהתגובות שלנו לדברים, ובדרך שבה אנו מדברים. סגנון הדיבור שלנו ושפת הגוף, ביחד עם המראה החיצוני וסגנון הלבוש, יוצרים דמות שהיא אנחנו והיא איך שאנשים תופסים אותנו ומה שהם חושבים עלינו.

woman-801711_1920

מדוע התדמית חשובה

חשוב לנו ליצור תדמית טובה שלנו בעיני אחרים בשל מספר סיבות שהמשותף לכולן הוא להצליח בחיים ולהתקבל על ידי סביבתנו. כאשר אנו רוצים להתקבל לעבודה חדשה או לקבל קידום בעבודתנו, להצליח בה ולהראות שאנו טובים, אנו מנסים לייצר תדמית טובה שלנו בעיניי סביבת העבודה שלנו, הן בקרב חברינו לעבודה והן בקרב הבוס. בייחוד כאשר מנסים להתקבל לתפקידים מכריעים, מנכ"לים, חברי כנסת וראשי ממשלה, הכרחי לייצר תדמית טובים ולהיות אהודים בעיניי העם והסביבה. מעבר לכך, חשוב לנו לשמור על תדמית טובה כדי להתקבל בחברה ולהיות אהובים על סובבינו. אם אנשים יתרשמו מתדמיתנו החיובית, הם ירצו לשהות בקרבתנו, להתחבר אלינו, יעריכו אותנו ויאהבו.

כיצד ניתן לשפר את התדמית

היופי שביצירת התדמית שלנו הוא שהיא תמיד ניתנת לשינוי על ידי עבודה. אמנם אין זה פשוט לשנות את התדמית, כמו שכבר נאמר רבות על רושם ראשוני, אך כפי שאין זה נכון שאין שני לרושם ראשוני, כיוון שהוא תמיד ניתן לשינוי בעבודה קשה, כך גם התדמית ניתנת לשינוי אם רק נבין ממה היא מורכבת ואיך היא נוצרה, ונעבוד על ההיבטים שיוצרים אותה. אימון אישי מלמד אותנו כיצד לפעול, ובאיזה תחומים לבצע שינויים, וכן אילו שינויים יש לבצע, כדי לשנות את תדמית וליצור לעצמנו את התדמית שאנו רוצים ליצור, האידיאלית מבחינתנו.

מה עושים באימוןwoman-768702_1920

 

במהלך אימון אישי עובדים על שינוי תדמית ויצירתיות תדמית שאנו מעוניינים ליצור, או חיזוק תדמית כלשהי. ראשית האימון האישי מסייע להבין שהתדמית ניתנת לשינוי, ועוזר להגיע להבנה כיצד ניתן לעשות זאת. מאחר שרבים מהמסרים שאנו מעבירים החוצה נובעים מהפנימיות, כגון הדיבור שלנו, ההתנהגות והמעשים, חשוב לחזק את הפנימיות שלנו כך שמה שייצא החוצה יצור את התדמית הנכונה עבורנו. לכן, האימון מסייע לחזק קודם כל את ההערכה העצמית ואת האהבה העצמית שלנו. אם נהיה שלמים עם עצמנו, נאהב את עצמנו ונרגיש בטוחים בעצמנו, נוכל לשדר זאת גם כלפי חוץ וליצור תדמית יציבה וחיובית. אם אין לנו הערכה עצמית, זה יבוא לידי ביטוי בתחומים שונים, כגון התבטאויות בפני אחרים, מעשים ללא ביטחון, והתדמית שלנו תתערער ותהיה בהתאם לתחושות הפנימיות שלנו.

אימון אישי יעצים וידגיש את היכולות שלכם, העוצמות שלכם והחוזקות שלכם, יביא אותם לידי ביטוי, ויצור לכם תדמית חיובית ורצויה בעיניכם. שינוי התדמית אינו משנה אתכם אלא רק מציג אתכם באור שונה, חיובי יותר, השם דגש על יכולותיכם והפוטנציאל שלכם.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך