העצמה אישית

להיות חזקים, להרגיש חזקים!
כל אחד מאתנו רוצה לנחול הצלחות, להגשים את היעדים שהציב לעצמו, להגיע למצב של סיפוק מלא, של מימוש עצמי. כל אחד רוצה להיות מאושר. עם זאת, לא כולנו מצליחים לממש את שאיפותינו. יש לכך סיבות רבות – נסיבות חיים יומיומיות, משברים, סיבות סביבתיות, בריאותיות  וחברתיות. דברים רבים "תוקעים" אותנו בדרך להצלחה. אך אפשר לשחרר את התקיעות האלה, ולהגיע להצלחה אמתית ופנימית, באמצעות תהליך קואוצ'ינג, אימון להעצמה, ישנן שיטות רבות כמו דמיון מודרך, NLP, שיטת סאטיה ואפילו פסיכותרפיה שיכולות להוביל תהליך כזה שיתמקד כולו בקידום חיינו.

העצמה אישית היא ההתמקדות של אדם ביכולת שלו להגיע למימוש עצמי \ קבלה עצמית. היא מביאה לעצמאות, להערכה עצמית גבוהה וליכולות גבוהות. היא מציאת הדרך והכלים לחיזוק הביטחון והאמון ביכולותינו. התהליך מפגיש אותנו עם אירועי העבר ומנגיש לנו כלים להתמודד אתם, כאשר המטרה היא לצאת מהתקיעות, להתקדם אל עבר המטרות שברצוננו להשיג, להתגבר על פחדים , לאהוב את עצמנו, לקבל ולהעריך את עצמנו , לשלוט במה שקורה לנו בחיים ולצמוח.
בכל תחומי החיים אנו יכולים לעשות קפיצה קדימה לצאת מהדשדוש של השגרה – בקריירה , זוגיות , קונפליקטים משפחתיים, התמודדות עם משברים, טראומות, באינטראקציות חברתיות וכדומה.
החיים נותנים לכולנו נקודת פתיחה מסוימת, מנקודה זו ניתן להגיע למקומות שונים. לקבל דחיפה שבעזרתה נגיע למקומות רחוקים יותר ונמצה את הפוטנציאל הטמון בנו. כאמור, באופן טבעי, ישנם גורמים רבים המעכבים את ההתפתחות של האדם, כך שהוא אינו מממש את הפוטנציאל שלו. אך באמצעות מפגשים אישיים, קורסים, סדנאות או תרגול עצמי אפשר לכוון את מהלך החיים לקראת עבודה נכונה, נטילת אחריות, קבלת החלטות ובחירות נכונות – ולהצלחה. העצמת האישיות שלנו מובילה לביטחון עצמי גבוה, למוטיבציה גבוהה להצלחה, ולמימוש מעשי של הציפיות של האדם מעצמו. כאשר משיגים העצמה אישית, האדם יכול להתמודד עם החסרים בחייו, להתגבר עליהן, ולממש את הפוטנציאל שלו בצורה מלאה.

מי צריך העצמה אישית?
פרט לנקסיסטים, כאלה שמאוהבים בעצמם, כנראה שלכולם. אך בפרט, היא נחוצה לאנשים אשר רוצים לממש את הפוטנציאל האישי שלהם, להיות עצמאיים, אסרטיבים, להצליח בתחומי החיים השונים. מי שברצונם ללמוד כיצד לקבל החלטות נכונות בחיים, כיצד להתחזק ולהתגבר על משברים בצורה טובה, ובעיקר – כיצד להאמין בעצמם. בנוסף, הקשר בין גוף לנפש כבר ידוע ומוכח בעשרות מחקרים. גם כאן, מי שסובלים ממחלות קשות או ממחלות כרוניות, יכולים להיעזר בסדנאות להעצמה. מחלות קשות גורמות לאדם להיות תלותי וחסר ישע, ולהוביל לתחושות של חוסר אונים, ייאוש, דיכאון וכדומה. אך גם אדם חולה יוכל לגלות בעצמו את המקומות שבהם הוא יכול להיות עצמאי, לזהות מתי הוא צריך עזרה ומתי הוא יכול להתמודד בכוחות עצמו. בנוסף, החולה יכול למצוא בעצמו את כוחות הנפש הדרושים לו על מנת להתמודד עם המחלה ועם ההשלכות שלה, לקבל את הקשיים שמגיעים עם המחלה צורה טובה ובריאה יותר, וגם לשפר את מצב המחלה בזכות הפחתה של הדיכאון ושיפור של מצב הרוח.

העצמה בעבודה
גם בתחום העסקי ובמקומות העבודה השונים, ניתן ליצור שינוי חיובי ולקחת צעד קדימה ( או יותר). אנשים רבים תלויים במנהל או בבוס הישיר שלהם במקום עבודתם. הם מוגבלים מבחינת אפשרויות העבודה, מבחינת גובה המשכורת ועוד. אנשים רבים מאד חוששים לצאת לדרך עצמאית, לפתוח עסק עצמאי ולנהל לעצמם את חייהם. תהליך כזה יכול לסייעלמצוא את הדרך הנכונה עבורם מבחינה עסקית – להיות שכירים במקום שמתאים עבורם, לפתוח עסק עצמאי למרות החששות, לשלב עבודה כעצמאי וכשכיר, וכן הלאה.

לבד או בקבוצה?
ישנם אנשים שמעדיפים, באופן כללי, לקבל תשומת לב אישית בתהליך כזה או שהם נבוחים, חווים קושי בתוך אינטראקציה חברתית המונה מספר אנשים. עבורם, עדיפה השיטה של אימון אישי אחד על אחד בו מתקיים מפגש עם אישי מקצוע שכולו ממוקד בהם על מנת שיוכלו להרגיש בנוח, להשתחרר ולהתקדם. עם זאת, לעתים ישנה עדיפות דווקא לעבודה בקבוצות. ישנן קבוצות להעצמה לרוב קבוצות הומוגניות של אנשים בעלי מכנה משותף, למשל נשים, ילדים, אימהות חד הוריות, בעלי עסקים, בני נוער וכן הלאה. המכנה המשותף הזה עשוי לסייע למשתתפים להיפתח, לספר על קשיים ולהתמודד איתם בסיוע של הקבוצה, תמיכת הקבוצה ותוושת השייכות תורמת לקידום המטרות וכך להגיע ליעדים בצורה טובה ונכונה יותר.

מדריך חינמי לשיפור הביטחון העצמי להורדה
סמנו את הגיל לו מיועד המדריך
ילדים – גילאים 3 – 10 נוער – גילאים 11 – 18 בוגרים – גילאים 19 – 60 מבוגרים – גילאים 60+

Back to top button