העצמה אישית

העצמה אישית – להיות חזקים, להרגיש חזקים!
כל אחד מאתנו רוצה לנחול הצלחות, להגשים את היעדים שהציב לעצמו, להגיע למצב של סיפוק מלא, של מימוש עצמי. כל אחד רוצה להיות מאושר. עם זאת, לא כולנו מצליחים להגיע לכך. יש לכך סיבות רבות – סיבות אישיות, סיבות סביבתיות, סיבות חברתיות… דברים רבים "תוקעים" אותנו בדרך להצלחה. אך אפשר לשחרר את התקיעות האלה, ולהגיע להצלחה אמתית ופנימית, באמצעות העצמה אישית או בעזרת דמיון מודרך.

העצמה אישית – מה זה?
העצמה אישית היא ההתמקדות של אדם ביכולת שלו להגיע למימוש עצמי \ קבלה עצמית. העצמה אישית מביאה לעצמאות, להערכה עצמית גבוהה וליכולות גבוהות. כאמור, באופן טבעי, ישנם גורמים רבים אשר

מעכבים את ההתפתחות האישית של האדם, כך שהוא אינו מממש את הפוטנציאל האישי שלו. אך באמצעות קורסים או תרגול של העצמה אישית, אפשר לכוון את מהלך החיים לקראת עבודה נכונה, נטילת אחריות, קבלת החלטות ובחירות נכונות – ולהצלחה. העצמה אישית מובילה לביטחון עצמי גבוה, למוטיבציה גבוהה להצלחה, ולמימוש מעשי של הציפיות של האדם מעצמו. כאשר משיגים העצמה אישית, האדם יכול להתמודד עם החסרים בחייו, להתגבר עליהן, ולממש את הפוטנציאל שלו בצורה מלאה.

מי צריך העצמה אישית?
העצמה אישית נחוצה לכל אדם באשר הוא. אך באופן מיוחד, היא נחוצה לאנשים אשר רוצים לממש את הפוטנציאל האישית שלהם, להיות עצמאיים, להצליח בחיים – בכל מיני תחומים. אנשים אשר רוצים ללמוד כיצד לקבל החלטות נכונות בחיים, כיצד להתחזק ולהתגבר על משברים בצורה טובה, ובעיקר – כיצד להאמין בעצמם. בנוסף, הקשר בין גוף לנפש כבר ידוע ומוכח בעשרות מחקרים. גם כאן, אנשים אשר סובלים ממחלות קשות או ממחלות כרוניות, יכולים להיעזר בסדנאות של העצמה אישית. מחלות קשות גורמות לאדם להיות תלותי וחסר ישע, ולהוביל לתחושות של חוסר אונים, ייאוש, דיכאון וכדומה. אך באמצעות העצמה אישית, החולה יוכל לגלות בעצמו את המקומות שבהם הוא יכול להיות עצמאי, לזהות מתי הוא צריך עזרה ומתי הוא יכול להתמודד בכוחות עצמו. בנוסף, באמצעות העצמה אישית, החולה יכול למצוא בעצמו את כוחות הנפש הדרושים לו על מנת להתמודד עם המחלה ועם ההשלכות שלה, לקבל את הקשיים שמגיעים עם המחלה צורה טובה ובריאה יותר, וגם לשפר את מצב המחלה בזכות הפחתה של הדיכאון ושיפור של מצב הרוח.

העצמה אישית בעבודה
גם בתחום העסקי ובמקומות העבודה השונים, העצמה אישית יכולה לסייע לכל אדם. אנשים רבים תלויים במנהל או בבוס הישיר שלהם במקום עבודתם. הם מוגבלים מבחינת אפשרויות העבודה, מבחינת גובה המשכורת ועוד. אנשים רבים מאד חוששים לצאת לדרך עצמאית, לפתוח עסק עצמאי ולנהל לעצמם את חייהם. העצמה אישית יכולה לסייע לאנשים רבים, למצוא את הדרך הנכונה עבורם מבחינה עסקית – להיות שכירים במקום שמתאים עבורם, לפתוח עסק עצמאי למרות החששות, לשלב עבודה כעצמאי וכשכיר, וכן הלאה.

העצמה אישית – איך עושים את זה?
העצמה אישית לרוב אינה דבר שאדם יכול לעשות בכוחות עצמו. לא לחינם נאמר "אין חבוש מתיר עצמו מבית האסורים". אדם שנמצא בתוך הקושי, בתוך ה"תקיעות" – אינו יכול לשחרר את עצמו מכך בכוחות עצמו, בדרך כלל. לכן, אימון של העצמה אישית הוא דבר נחוץ מאד לכל מי שרוצה להתקדם בחיים ולעזור לעצמו להשתחרר מן הדברים שתוקעים אותו ומפריעים לו. מאמנים של העצמה אישית מעבירים טיפולים פרטיים או קבוצתיים של העצמה אישית, על מנת לסייע לאנשים להגיע להעצמה הזו בצורה הנוחה להם ביותר. אפשר לקבל סיוע בתחום של העצמה אישית גם מאנשי מקצוע שונים, כמו פסיכולוגיים, מאמנים אישיים, מנחי קבוצות וגם יועצים ארגוניים ועסקיים.

העצמה אישית – לבד או בקבוצה?
ישנם אנשים אשר מעדיפים, באופן כללי, לעבוד לבד, ולהתקדם לבד. עבורם, עדיפה השיטה של אימון אישי להעצמה אישית, על מנת שיוכלו להרגיש בנוח, להשתחרר ולהתקדם. עם זאת, לעתים ישנה עדיפות דווקא לעבודה בקבוצות. קבוצות להעצמה אישית הן לרוב קבוצות הומוגניות, של אנשים בעלי מכנה משותף, למשל נשים, ילדים, אימהות חד הוריות, בעלי עסקים, בני נוער וכן הלאה. המכנה המשותף הזה עשוי לסייע למשתתפים להיפתח, לספר על קשיים ולהתמודד איתם בסיוע של הקבוצה, וכך להתקדם ולהתעצם בצורה טובה יותר, בריאה יותר ונכונה יותר.