אימון למציאת עבודה

אימון למציאת עבודה – להצליח בכל תחום!

הרבה אנשים מחפשים עבודה. העבודה משרתת אותנו במספר תחומים: היא מאפשרת לנו להכניס כסף ולפרנס את עצמנו ואת משפחתנו, אך היא גם תורמת לביטחון העצמי שלנו, למימוש העצמי שלנו ולהנאה שלנו. כל אדם חולם לעבוד בעבודה שגורמת לו להנאה, שעושה אותו מאושר – ושגם מביאה בצידה פרנסה טובה. אך לא כולנו מצליחים למצוא עבודה כזו. רבים מוצאים את עצמם נכשלים שוב ושוב בראיונות עבודה, ואילו אחרים מגלים כי הם כלל אינם יודעים לאיזו עבודה הם מעוניינים לפנות מלכתחילה, ומאבדים כיוון. אימון למציאת עבודה מסייע לכל אדם להגיע ליעד שלו, ולמצוא עבודה טובה, שמתאימה לכישוריו, לתנאים שלו ולצרכים שלו.

fxhgmnxfghn

אימון למציאת עבודה

לעיתים קרובות, הסיבה לכך שאדם אינו מצליח למצוא עבודה איננה העובדה הטכנית שלא קיימות משרות שמתאימות לו, אלא דווקא חסימות רגשיות, תובנות מוטעות או חשיבה שגויה. אימון למציאת עבודה מכוון את האדם למטרה שלו, ומסייע לו לפתח את צורת החשיבה הנכונה, שתסייע לו למצוא עבודה. אימון למציאת עבודה הוא אימון אישי לכל דבר, אלא שהוא לרוב קצר יותר וממוקד יותר, משום שהוא עוסק באופן צר בתחום של מציאת עבודה, ולא בשיפור ההתנהלות היומיומית באופן כללי. אימון למציאת עבודה יכול לסייע לכל מי שמרגיש שהוא אינו מצליח למצוא עבודה כלבבו, לכל מי שמגלה כי הוא מסורב בראיון אחר ראיון, ולכל מי שלא מסופק בעבודה הנוכחית שלו, אך חושש לבצע שינוי.

מה לומדים באימון למציאת עבודה?

אימון למציאת עבודה מסייע לאדם לפתח את כישורי החשיבה הנכונים אשר יכוונו אותו למציאת עבודה. ראשית, חשוב מאד להתמקד. אנשים רבים מחפשים עבודה, אך אינם מתמקדים בתחום מסוים שנכון עבורם, אלא מודיעים שהם פתוחים לאפשרויות שונות ומגוונות. לכאורה, זוהי חשיבה אשר מאפשרת להם להתברג במגוון סוגים של עבודה, כלומר חשיבה שמגדילה את סיכוייהם להתקבל לעבודה כלשהי. אך בפועל, החשיבה הזו יוצרת פיזור, מקשה על מציאת עבודה, ומקשה עוד יותר על מציאת עבודה שאכן מתאימה לאדם ולכישוריו. חשוב מאד להגדיר – באיזה תחום האדם מעוניין לעבוד, איזה תפקיד הוא מעוניין למלא, היכן בדיוק הוא רוצה לעבוד, ועוד. ההתמקדות מאפשרת חיפוש נכון יותר של אפשרויות עבודה, וגם מאפשרת לאדם למקד את התכונות ואת הידיעות הדרושות לו לצורך העבודה המסוימת הזו, מה שמגדיל את סיכוייו להתקבל בפועל.

איך להתקבל לעבודה

לאחר שנערך המיקוד המתאים, מגיע השלב שבו צריך להתכונן לראיונות עבודה. הריאיון הוא השלב שבו מרבית האנשים "נופלים", מכיוון שהם אינם יודעים להציג את עצמם כראוי וליצור רושם טוב אצל המראיין. בתהליך של אימון למציאת עבודה לומדים כיצד להציג את הכישורים הרלוונטיים לתפקיד, וכיצד להימנע מלספר על כישורים שאינם רלוונטיים. לומדים כיצד למצוא את נקודת הייחוד של כל אדם, הדבר שגורם לו להיות טוב יותר מאחרים, הדבר שייתן למעסיק סיבה להעסיק דווקא אותו. לומדים גם כיצד להציג התלהבות מן התפקיד, מבלי להראות להיטות או להיחשב נואשים. כל אלה ונושאים דומים נוספים, יכולים לסייע למתאמן לעבור את השלב הקריטי של ראיון העבודה, ולהתקבל לעבודה שמתאימה לו.i56i567ui5678ui

יצירת הזדמנויות

מלבד כל אלה, אימון למציאת עבודה מלמד את המתאמן כיצד ליצור לעצמו הזדמנויות למציאת עבודה – כיצד לפנות למקומות עבודה באופן פעיל על מנת לנסות להתברג בהם; כיצד להציג את קורות החיים גם ללא מודעת "דרושים" ספציפית, כיצד ליצור הכנסה ממקורות בלתי צפויים, ועוד הזדמנויות דומות רבות.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך