אימון למציאת עבודה

איך להצליח למצוא עבודה בכל תחום!

רבים שואפים לעבוד בעבודה שתהיה מהנה, שיוכלו להפיק ממנה סיפוק אישי ולממש את ייעודם בחיים – וגם, לא פחות חשוב שתהיה בצידה פרנסה טובה. אך לא כולנו מצליחים למצוא עבודה כזו.
ישנם המוצאים עצמם נכשלים שוב ושוב בראיונות עבודה, ואילו אחרים מגלים כי הם כלל אינם יודעים לאיזו עבודה הם מעוניינים לפנות מלכתחילה, ומאבדים כיוון.

fxhgmnxfghn

אימון למציאת עבודה
לעתים קרובות, הסיבה לכך שאדם אינו מצליח למצוא עבודה איננה העובדה הטכנית שלא קיימות משרות שמתאימות לו, אלא דווקא חסימות רגשיות, תובנות מוטעות או חשיבה שגויה. אימון למציאת עבודה מכוון את האדם למטרה שלו, ומסייע לו לפתח את צורת החשיבה הנכונה, שתסייע לו למצוא עבודה. אימון למציאת עבודה הוא אימון אישי לכל דבר, אלא שהוא לרוב קצר יותר וממוקד יותר, משום שהוא עוסק באופן צר בתחום של מציאת עבודה, ולא בשיפור ההתנהלות היומיומית באופן כללי. אימון למציאת עבודה יכול לסייע לכל מי שמרגיש שהוא אינו מצליח למצוא עבודה כלבבו, לכל מי שמגלה כי הוא מסורב בראיון אחר ראיון, ולכל מי שלא מסופק בעבודה הנוכחית שלו, אך חושש לבצע שינוי.

מה לומדים באימון למציאת עבודה?
אימון למציאת עבודה מסייע לאדם לפתח את כישורי החשיבה הנכונים אשר יכוונו אותו למציאת עבודה. ראשית, חשוב מאד להתמקד. אנשים רבים מחפשים עבודה, אך אינם מתמקדים בתחום מסוים שנכון עבורם, אלא מודיעים שהם פתוחים לאפשרויות שונות ומגוונות. לכאורה, זוהי חשיבה אשר מאפשרת להם להתברג במגוון סוגים של עבודה, כלומר חשיבה שמגדילה את סיכוייהם להתקבל לעבודה כלשהי. אך בפועל, החשיבה הזו יוצרת פיזור, מקשה על מציאת עבודה, ומקשה עוד יותר על מציאת עבודה שאכן מתאימה לאדם ולכישוריו. חשוב מאד להגדיר – באיזה תחום האדם מעוניין לעבוד, איזה תפקיד הוא מעוניין למלא, היכן בדיוק הוא רוצה לעבוד, ועוד. ההתמקדות מאפשרת חיפוש נכון יותר של אפשרויות עבודה, וגם מאפשרת לאדם למקד את התכונות ואת הידיעות הדרושות לו לצורך העבודה המסוימת הזו, מה שמגדיל את סיכוייו להתקבל בפועל.

איך להתקבל לעבודה
לאחר שנערך המיקוד המתאים, מגיע השלב שבו צריך אימון הכנה לראיון עבודה. הראיון הוא השלב שבו מרבית האנשים "נופלים", מכיוון שהם אינם יודעים להציג את עצמם כראוי וליצור רושם טוב אצל המראיין. בתהליך  לומדים כיצד להציג את הכישורים הרלוונטיים לתפקיד, וכיצד להימנע מלספר על כישורים שאינם רלוונטיים. לומדים כיצד למצוא את נקודת הייחוד של כל אדם, הדבר שגורם לו להיות טוב יותר מאחרים, הדבר שייתן למעסיק סיבה להעסיק דווקא אותו. לומדים גם כיצד להציג התלהבות מן התפקיד, מבלי להראות להיטות או להיחשב נואשים. כל אלה ונושאים דומים נוספים, יכולים לסייע למתאמן לעבור את השלב הקריטי של ראיון העבודה, ולהתקבל לעבודה שמתאימה לו.i56i567ui5678ui

יצירת הזדמנויות
מלבד כל אלה, אימון למציאת עבודה מלמד את המתאמן כיצד ליצור לעצמו הזדמנויות למציאת עבודה – כיצד לפנות למקומות עבודה באופן פעיל על מנת לנסות להתברג בהם; כיצד להציג את קורות החיים גם ללא מודעת "דרושים" ספציפית, כיצד ליצור הכנסה ממקורות בלתי צפויים, ועוד הזדמנויות דומות רבות.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • יעוץ זוגי תל אביב פרטים אודות יעוץ זוגי תל אביב יעוץ זוגי: יעוץ זוגי מוכר להרבה אנשים ככתובת שאליה […]
  • מאמן אישי מהו בעצם מאמן אישי? תפקידו של מאמן אישי לאמן אותנו לשיפור תחומים בהם אנו מתקשים, ממש […]
  • ספיר פישר – אימון אישי ואימון זוגי ההצלחה לא באה אליך – אתה הולך אליה! אז קדימה… להתחיל לצעוד… שמי ספיר פישר, במשך חיי, […]
  • אימון כלכלי משפחתי אימון כלכלי - אפשרי? מאת אפרת אורן מאמנת כלכלית משפחתית למה כדאי להתחיל באימון אישי […]
  • אימון לייעול לקידום עסקים קטנים אימון לייעול לקידום עסקים קטנים - ניצה שכנר מאמנת אישית. תחום התמחות: אישי, זוגי, […]
  • דמיון מודרך מהו דמיון מודרך? דמיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדמיון לצורך טיפול והשפעה על הנפש. […]
  • אימון אישי לנוער לפעמים צריך קצת הכוונה בזרימה של מעיין הנעורים גיל ההתבגרות יכול להיות גיל קשה ומאתגר […]
  • דידי שחר – אימון וגישור דידי שחר בוגרת האוניברסיטה העברית במדעים מדויקים ובמדעי הרוח. מאמנת אישית וניהולית […]