ביטחון עצמי להצלחה עם גברים

ביטחון בעצמך בכדי לכבוש את הגבר לצידך

זוגות זוגות…
כאשר אנחנו מחפשים זוגיות כולם נראים לנו לפתע כאילו הם מתהלכים בזוגות, לעתים התחושה היא כאילו נותרת הרווקה היחידה באזור. תחושה זאת יכולה להחליש ולדכא בחורה אשר גם ככה מרגישה חסרת ביטחון לגבי היכולת שלה ליצור קשרים ואת זה חשוב לשנות.

בן האדם הוא יצור חברתי, וכיצור חברתי הוא לרוב שואף למצוא את עצמו בחברת בני אדם. ישנם סוגים שונים של קשרים חברתיים. ישנו הקשר עם בני המשפחה שלנו, הקשר עם הקולגות לעבודה, הקשר החברתי שלנו עם קבוצת השווים וישנו הקשר שעליו נכתבו אינספור שירים וספרים. הקשר עם בן הזוג. מערכת היחסים האינטימית וזוגית.

ביטחון עצמי להצלחה עם גברים
ביטחון עצמי להצלחה עם גברים

צורת התנהלות שונה בכל סוג קשר

ניתן לפעמים להרגיש כי אנחנו מתנהלים שונה בכל אחד מסוגי האינטראקציות החברתיות או הקשרים שבהם נהיה. לפעמים תראו אנשים אשר פורחים בקרב בני משפחתם אבל בעבודה הם לא מוציאים מילה ומסתובבים לבד עם עצמם. או אנשים אשר בקרב החברים שלהם יהיו שמחים ותוססים ואילו בבית עם המשפחה יהיו רגוזים וכעוסים. ניתן אם כן לראות כי אין קו מנחה אשר שולט באופן עקבי על ההתנהלות שלנו, אין זה פלא אם כך כי גם בקשר הזוגי נמצא פערים בהתנהלות שלנו.

קושי ביצירת קשר זוגי נחווה לרוב בצורה קשה. התחושה היא תחושת כישלון וייאוש. אשר עלולה להוריד את הביטחון העצמי. לרוב יהיה מדובר במעין גלגל. נשים החשות ביטחון עצמי נמוך יתקשו להיפתח, ליזום ולהיחשף בפני בן המין השני ועל ידי כך יחוו יותר דחיות וכישלונות בתחום. חוויה של כישלון ביצירת קשר מטביעה עליה את חותמה על נפשה הרכה של הבחורה בעלת הביטחון העצמי הנמוך ומקבעת חשיבה זו על עצמה. וכך חוזר חלילה, אם לא תדע אותה בחורה לצאת ממצב זה המעגל רק ילך, יעמיק ויחמיר.

איך בכל זאת ניתן ללמוד להתנהל בביטחון מול גברים ולהצליח לנהל שיחה או דייט באופן מוצלח, ומי יודע אולי גם להצליח בקשר אשר יוביל למערכת יחסית זוגית משמעותית. מהו הגורם שהכי מפריע לזה לקרות.

האדם הכי ביקורתי כלפייך היא את בעצמך

אכן, לעתים האדם הכי ביקורתי כלפינו הוא אנחנו  בעצמינו  במיוחד כאשר מדובר באנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך. אין הכוונה באמירה זו להחליש ולהעביר ביקורת נוספת אלא להעניק נקודת מבט נוספת וחיצונית לנו. אם נלמד לשנות את ההסתכלות אולי נוכל להיות פחות ביקורתיים ולהבין שהאחר איננו ביקורתי כלפינו כלל וכך נוכל להתנהל בצורה בטוחה יותר בקשר.

ננסה להבהיר, הביקורתיות היא בעיניים שלך בלבד. כאשר את חיובית כלפי עצמך, מראה ביטחון בעצמך, זה השדר שאותו יקבל הבחור שאתך, שדר של חיוביות הוא דבר אשר מאד מושך בני זוג לרצות ולהתקדם עם בניית הקשר.

Back to top button