לימודי אימון אישי

הגיע הזמן שלך לעשות שינוי במעגלים גדולים יותר, לתת את המתנה שלך לעולם, להשתמש בסיפור החיים שלך כמקפצה לאחרים שיוכלו לשאוב השראה, שיוכלו לראות את האור!
אז החלטת שהדרך הנכונה עבורך היא להנחות ולהוביל אחרים לשינוי הזה, ובכדי לעשות זאת באון מסודר וראוי, בכדי לקבל את כל הכלים המקצועיים שיעזרו לך לקחת את היכולות שלך ולהפוך אותך באמצעותם לבעל מקצוע טיפולי שעוזר לאנשים ומקדם אותם, הבנת שיש ללמוד אימון אישי, להפוך להיות קואוצ'ר/ית.אנו חיים בתקופה שבה ישנה מודעות גבוהה יותר ויותר לקשיים שאנשים חווים בחיי היומיום, וכן לכך שישנם המון כלים להתמודד עם קשיים אלה ולשפר אספקטים שונים בחיים, להתפתח ולצמוח, להציב יעדים לשינוי בחיינו ולעמוד בהם, אנשים רבים בוחרים לעבור תהליכי שיפור, העצמה והתפתחות, עם מאמנים, מטפלים, מנחים ומנטורים, וכעת ברצונך להיות חלק מהקהילה המאפשרת הזאת.ברכותי, זהו צעד חשוב בדרך, אך חשוב לצייד אתכם במידע בסיסי שיעשה לכם סדר בענף, שתדעו על מקומות הלימוד, על הפרקטיקום / סטאז', על התעודות, האיגודים שמסמיכם ותצאו לדרך עשירים בידע.
אם אתם ממש בתחילת התהליך ולא ממש סגורים בכלל על מהו אימון אישי, כאן תוכלו לקבל עוד קצת מידע הל מהות האימון.

מיהו קהל היעד ללמודי אימון אישי:
באופן טבעי ראשית התחום פונה לאנשים שכבר עוסקים בתחום ובעלי הכשרה מקבילה כמו מטפלים מסוגים שונים, פסיכולוגים, עו"ס, פסיכותרפיסטים, מנחי nlp, ומטפלים בשיטות נוספות שרוצים להגדיל את ארגז הכלים המקצועי שלהם, בנוסף אליהם התחום קוסם לאנשי חינוך, סיעוד, מפקדים, מנהלים בכירים, מדריכים שעולם ההנחיה או הטיפול קרוב ללבם וברצונם לשנות קריירה, כמו כן התחום קורץ לאנשים עם סיפור חיים יוצא דופן, כאלה שהעפילו על על מכשולים גדולים או חוו הצטרפות מקרים מיוחדת והצליחו לשגשג ורואים לנכון להעביר את התובנות וההצלחות שלהם לאחרים ולבסוף לרבים שמחפשים קריירה ורואים לנכון לבחור בתחום זה מתוך תחושת שליחות או זיקה לעזור לאנשים. כמובן שלא כל אחד יכול להתקבל ללימודי אימון אישי וישנו סינון בסיסי למועמדים.

תנאי קבלה ללימודי אימון:
שאלה שאנו נתקלים בה לרוב היא איזה רקע / ידע / ניסיון צריך כדי לגשת וללמוד אימון אישי?
ובכן בין מוסדות הלימוד השונים ישנן דרישות שונות, החל מראיון אישי בלבד ועד שילוב של ראיון אישי, גיל מינימלי (החל מ 23/25/28), ניסיון בתחום טיפולי/הנחייה, השכלה אקדמאית, ניסיון תעסוקתי בתחום ועוד.
נהוג להתייחס לראיון האישי כחלק הארי בתנאי הקבלה שכן בחום זה ישנה חשיבות רבה לאופיו של המועמד, ליכולת השפה שלו, לביטחון העצמי ולכריזמה שלו, שכן במקרים מסוימים מועמדים ללימודים שאינם עומדים בקריטריונים אחרים כמו תואר אקדמי או ניסיון בתחום דומה/ מקביל כמו חינוך או עבודה סוציאלית יוכלו לפנות לוועדת חריגים בבקשה לקבלת אישור מיוחד ללימודים.

היקף לימודי אימון אישי:
משך הזמן ללימודי אימון אישי יכול להתחיל מ 120 שעות לימוד אקדמאיות ולהגיע עד ל 300 שעות, את אלה מקיימים בד"כ במפגשים בני 5 עד 8 שעות המחולקים פעם אחת לארבע פעמים בשבוע על פני 6 חודשים עד שנה, משך הלימודים משתנה בין מוסד לימודי אחד לאחר. במוסדות לימוד רבים מאפשרים לימודי יום שישי או לימודי ערב פעם או פעמיים בשבוע כדי לאפשר את הלימודים במקביל לעבודה, וכן ישנם מוסדות לימוד שמכירות בחלק משעות הלימוד לגמול השתלמות כך שתלמידים שעובדים בארגונים המעניקים גמול השתלמות ייהנו מהטבה בגין לימודי אימון אישי בשכרם.

 

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • איל ניצן שריג – אמון בקשר "היכולת שלנו להצליח בחיים, היא האמונה שלנו בעצמנו ובבני הזוג שלנו. היכולת להתקדם ולהגשים […]
  • קחו אחריות לקחת אחריות, לפעמים זה מאוד פשוט לקחת אחריות על דברים שעשיתם. עשיתם משהו טוב, משהו […]
  • ספיר פישר – אימון אישי ואימון זוגי ההצלחה לא באה אליך – אתה הולך אליה! אז קדימה… להתחיל לצעוד… שמי ספיר פישר, במשך חיי, […]
  • אימון תזונתי להכניס את הדלק הנכון לגוף כיום זאת כבר עובדה מוגמרת, האוכל שאותו אנחנו צורכים ואוכלים […]
  • אימון לייעול לקידום עסקים קטנים אימון לייעול לקידום עסקים קטנים - ניצה שכנר מאמנת אישית. תחום התמחות: אישי, זוגי, […]
  • אימון אישי לפריצת דרך אימון אישי לפריצת דרך – לפרוץ קדימה! ישנם לא מעט אנשים, אשר מרגישים, בשלב כלשהו של […]
  • זוגיות על שום מה? מדוע היום בעולם המודרני, הנמרץ, התובעני, יש לתחזק זוגיות?, אולי נכון המצב, שיותר ויותר […]
  • חוסר ביטחון חברתי אתם חוששים ממה שיגידו עליכם, שותקים ולא אומרים את דעתכם, רואים את עצמכם  'לבד' […]