הקיפו את עצמכם במי שעושה לכם טוב

"תאמר לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה".
האם המשפט הזה נכון לגבי כל אדם באשר הוא?
חשוב מאוד מבחינתכם לדעת מי מהאנשים שסביבכם גורמים לכם להרגיש טוב עם עצמכם מי מרים את הביטחון העצמי שלכם, בחברת מי אתם מרגישים טוב (בעיקר לגבי עצמכם).
זה לא באמת משנה אם זה משפחה, חברים, חברים לעבודה, בני או בנות זוג, אם יש אנשים סביבכם שגורמים לכם להרגיש קטנים, לא רצויים, גורמים לכם לתחושות שליליות, זה הזמן להתרחק מהם.
האנשים האלה לא טובים עבורכם ופוגעים ביכולת שלכם להתפתח ולהתקדם מבחינת המטרות, היעדים והחזון שלכם.
הם באופן קבוע פוגעים בביטחון העצמי שלכם ומונעים מכם לבנות אותו כמו שצריך.

אנשים ביקורתיים ודורסניים, תמיד יעדיפו להעביר ביקורת על אחרים במטרה לפאר את עצמם. הם בונים את התדמית הטובה שלהם על חשבון אחרים, זאת באמצעות הקטנת האחר והגדלת האגו שלהם.
במקום לעשות זאת דרך המעשים הטובים או הנכונים שהם עשו. רק באמצעות הקטנת האחר, הם יכולים להרגיש טוב עם עצמם. לכן רצוי מאוד שתסננו אנשים כאלה בסביבתכם.

תדאגו להשאיר בקרבתכם אנשים שאתם יודעים שהם יודעים לעודד, לפרגן, להעביר ביקורת בונה באופן נעים ומאפשר ולא בארסיות, במטרה לעזור לאחר ולא במטרה להקטין אותו. אנשים כאלה מהווים בסיס מצוין עבורכם, היות והם ישמחו לעזור לכם, באותה מידה שאתם תשמחו לעזור להם. אתם תדעו ותרגישו שאתם יכולים תמיד לסמוך עליהם שיהיו לצידכם כשתצטרכו עזרה.

מעבר לכך, שהיה במחיצת אנשים בעלי חשיבה חיובית ובונה, תעזור לכם לשמור על חיוביות בחיים שלכם.
הסביבה בה אתם נמצאים משפיעה עליכם, לכן תשתדלו להיות בסביבה הנכונה לכם, סביבה שתתרום לכם הן מבחינת צרות החשיבה והן מבחינת הבטחון העצמי שלכם. ככל שתשהו יותר בסביבה תומכת וחיובית כזו, כך ייגבר הביטחון העצמי שלכם.

בדקו עם עצמכם את המינונים של ההתנהגות של האנשים שסובבים אתכם, לא כל אדם שהעיר לכם הערה שלילית מצריך "תפיסת מרחק" יש כאלה שמהווים חברה טובה ולפעמים מועדים, איתם אולי כדאי שתשוחחו על אותם הפעמים שהם חוצים את הקו.

בנוסף, השהות עם אנשים בעלי חשיבה חיובית, התנהלות תומכת ומעודדת, תעזור לכם למצוא את האור בעצמכם ואת האור באנשים הסובבים אתכם.
כל אלה יחד מהווים נדבכים חשובים בדרך שלכם אל העצמה אישית, בניית הערך העצמי שלכם פנימה ושמירה עליו, הגשמת המטרות קצרות הטווח שרשמתם לעצמכם, כמו גם השגת המטרות ארוכות הטווח שרשמתם בתחילת הדרך, על דף הנייר, סביר להניח שלאורך הדרך המטרות ארוכות הטווח השתנו ואפילו נוספו מטרות חדשות, עליהן רק חלמתם בתחילת הדרך.

את האור הזה שבכם, שנמצא באנשים שסביבכם תדאגו להפיץ לאחרים שיגלו את הטוב בכם ובעצמם.

 

 

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • מאמן עסקי מרבית המאמנים העסקיים מגיעים מרקע בעולם העסקי, כאלה שבעבר ניהלו חברה גדולה, או היו בעלי […]
  • אחד על אחד עם שמעון בר הוני אנו פוגשים היום את שמעון בר הוני אהלן שמעון, תודה שלקחת את הזמן להתראיין עבור מרכז […]
  • שחררו את השיפוטיות אחד הדברים שהכי קשה לנו לעשות הוא לשחרר או ללמוד לשחרר דברים. הדבר הזה נכון בכל תחומי […]
  • דידי שחר – אימון וגישור דידי שחר בוגרת האוניברסיטה העברית במדעים מדויקים ובמדעי הרוח. מאמנת אישית וניהולית […]
  • ראיון אחד על אחד עם אפרת אורן היום זכינו לארח את המאמנת האישית אפרת אורן שלום לך אפרת, ברוכה הבאה למדור אחד על אחד […]
  • העלאת ביטחון עצמי לבן הזוג שלי ביטחון עצמי במערכת יחסים זוגית כיצד אני מסוגלת לסייע להעלאת ביטחון עצמי לבן הזוג שלי, […]
  • אופטימיות היא בחירה אף אחד מאיתנו הוא לא אדם מושלם, לכל אחד מאיתנו יש ימים טובים יותר וטובים פחות. ימים […]
  • מודעות עצמית מראה מראה שעל הקיר, מי הכי יפה בעיר? מודעות עצמית היא היכולת שלנו להבין את מעשינו, מה […]