הקיפו את עצמכם במי שעושה לכם טוב

"תאמר לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה". המשפט הזה נכון לגבי כל אדם באשר הוא. הדבר הכי חשוב מבחינתכם, הוא לדעת מי מהאנשים שסביבכם, גורמים לכם להרגיש טוב עם עצמכם. כרגע זה לא באמת משנה אם זה משפחה, חברים, חברים לעבודה, בני או בנות זוג, אם יש אנשים סביבכם שגורמים לכם להרגיש קטנים, לא רצויים, גורמים לכם לתחושות שליליות, זה הזמן להתרחק מהם. האנשים האלה לא טובים עבורכם ופוגעים ביכולת שלכם להתפתח ולהתקדם מבחינת המטרות, היעדים והחזון שלכם. הם באופן קבוע פוגעים בביטחון העצמי שלכם ומונעים מכם לבנות אותו כמו שצריך.
אנשים ביקורתיים ודורסניים, תמיד יעדיפו להעביר ביקורת על אחרים במטרה לפאר את עצמם. הם בונים את התדמית הטובה שלהם על חשבון אחרים, זאת באמצעות הקטנת האחר והגדלת האגו שלהם. במקום לעשות זאת דרך המעשים הטובים או הנכונים שהם עשו. רק באמצעות הקטנת האחר, הם יכולים להרגיש טוב עם עצמם. לכן רצוי מאוד שתסננו אנשים כאלה בסביבתכם.

תדאגו להשאיר בקרבתכם אנשים שאתם יודעים שהם יודעים לעודד, לפרגן, להעביר ביקורת בובנה, במטרה לעזור לאחר ולא במטרה להקטין אותו. אנשים כאלה מהווים בסיס מצוין עבורכם, היות שהם ישמחו לעזור לכם, באותה מידה שאתם תשמחו לעזור להם. אתם תדעו ותרגישו שאתם יכולים תמיד לסמוך עליהם שיהיו לצידכם כשתצטרכו עזרה. מעבר לכך, שהיה במחיצת אנשים בעלי חשיבה חיובית ובונה, תזור לכם לשמור על חיוביות בחיים שלכם. הסביבה בה אתם נמצאים משפיעה עליכם, לכן תשתדלו להיות בסביבה הנכונה לכם, סביבה שתתרום לכם הן מבחינת צרות החשיבה והן מבחינת הבטחון העצמי שלכם. ככל שתשהו יותר בסביבה תומכת וחיובית כזו, כך ייגבר הבטחון העצמי שלכם.
מעבר לכך, השהות עם אנשים בעלי חשיבה חיובית, חשיבה שהיא תומכת ומעודדת, יעזרו לכם למצוא את האור בעצמכם ואת האור באנשים הסובבים אתכם. כל אלה יחד מהווים נדבכים חשובים בדרך שלכם אל העצמה אישית, בניית הבטחון העצמי ושמירה עליו, הגשמת המטרות קצרות הטווח שרשמתם לעצמכם. כמו גם השגת המטרות ארוכות הטווח שרשמתם בתחילת הדרך, על דף הנייר. סביר להניח שלאורך הדרך המטרות ארוכות הטווח השתנו ואפילו נוספו מטרות חדשות, עליהן רק חלמתם בתחילת הדרך. את האור הזה שבכם, שנמצא באנשים שסביבכם תדאגו להפיץ לאחרים שיגלו את הטוב בכם ובעצמם.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • לימודי אימון אישי הגיע הזמן שלך לעשות שינוי במעגלים גדולים יותר, לתת את המתנה שלך לעולם, להשתמש בסיפור […]
  • יעוץ זוגי תל אביב פרטים אודות יעוץ זוגי תל אביב יעוץ זוגי: יעוץ זוגי מוכר להרבה אנשים ככתובת שאליה […]
  • אימון עסקי מאמן עיסקי מתבונן מבפנים ועובד מבחוץ במטרה למנף את העסק, לקדם ולשפר את ביצועיו ולהביאו […]
  • אימון אישי לילדים ונוער אימון אישי לילדים – לצמוח בכל גיל! אימון אישי הוא תחום שנעשה נפוץ ופופולארי בשנים […]
  • אימון אישי לטיפול בכעסים אימון אישי לטיפול בכעסים – להביא לאנרגיות חיוביות! כולנו חווים לpgnho תחושות של כעס […]
  • אימון לעיצוב התדמית התדמית שלנו משפיעה רבות על אורח החיים שלנו ועל הדינמיקה שלנו עם אחרים, אך לא תמיד אנו […]
  • אימון אישי לאסרטיביות להאמין בעצמך ולהישמע כך להיות אסרטיבי פירושו לא לפחד להשמיע את דעתך בנוגע לנושאים […]
  • קחו אחריות לקחת אחריות, לפעמים זה מאוד פשוט לקחת אחריות על דברים שעשיתם. עשיתם משהו טוב, משהו […]