הקיפו את עצמכם במי שעושה לכם טוב

"תאמר לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה". המשפט הזה נכון לגבי כל אדם באשר הוא. הדבר הכי חשוב מבחינתכם, הוא לדעת מי מהאנשים שסביבכם, גורמים לכם להרגיש טוב עם עצמכם. כרגע זה לא באמת משנה אם זה משפחה, חברים, חברים לעבודה, בני או בנות זוג, אם יש אנשים סביבכם שגורמים לכם להרגיש קטנים, לא רצויים, גורמים לכם לתחושות שליליות, זה הזמן להתרחק מהם. האנשים האלה לא טובים עבורכם ופוגעים ביכולת שלכם להתפתח ולהתקדם מבחינת המטרות, היעדים והחזון שלכם. הם באופן קבוע פוגעים בביטחון העצמי שלכם ומונעים מכם לבנות אותו כמו שצריך.
אנשים ביקורתיים ודורסניים, תמיד יעדיפו להעביר ביקורת על אחרים במטרה לפאר את עצמם. הם בונים את התדמית הטובה שלהם על חשבון אחרים, זאת באמצעות הקטנת האחר והגדלת האגו שלהם. במקום לעשות זאת דרך המעשים הטובים או הנכונים שהם עשו. רק באמצעות הקטנת האחר, הם יכולים להרגיש טוב עם עצמם. לכן רצוי מאוד שתסננו אנשים כאלה בסביבתכם.

תדאגו להשאיר בקרבתכם אנשים שאתם יודעים שהם יודעים לעודד, לפרגן, להעביר ביקורת בובנה, במטרה לעזור לאחר ולא במטרה להקטין אותו. אנשים כאלה מהווים בסיס מצוין עבורכם, היות שהם ישמחו לעזור לכם, באותה מידה שאתם תשמחו לעזור להם. אתם תדעו ותרגישו שאתם יכולים תמיד לסמוך עליהם שיהיו לצידכם כשתצטרכו עזרה. מעבר לכך, שהיה במחיצת אנשים בעלי חשיבה חיובית ובונה, תזור לכם לשמור על חיוביות בחיים שלכם. הסביבה בה אתם נמצאים משפיעה עליכם, לכן תשתדלו להיות בסביבה הנכונה לכם, סביבה שתתרום לכם הן מבחינת צרות החשיבה והן מבחינת הבטחון העצמי שלכם. ככל שתשהו יותר בסביבה תומכת וחיובית כזו, כך ייגבר הבטחון העצמי שלכם.
מעבר לכך, השהות עם אנשים בעלי חשיבה חיובית, חשיבה שהיא תומכת ומעודדת, יעזרו לכם למצוא את האור בעצמכם ואת האור באנשים הסובבים אתכם. כל אלה יחד מהווים נדבכים חשובים בדרך שלכם אל העצמה אישית, בניית הבטחון העצמי ושמירה עליו, הגשמת המטרות קצרות הטווח שרשמתם לעצמכם. כמו גם השגת המטרות ארוכות הטווח שרשמתם בתחילת הדרך, על דף הנייר. סביר להניח שלאורך הדרך המטרות ארוכות הטווח השתנו ואפילו נוספו מטרות חדשות, עליהן רק חלמתם בתחילת הדרך. את האור הזה שבכם, שנמצא באנשים שסביבכם תדאגו להפיץ לאחרים שיגלו את הטוב בכם ובעצמם.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • טיפים לבחירת מאמן אישי איך נבחר את האדם שיעזור לנו להאמין בעצמנו אימון אישי, "קואצ'ינג", הפך להיות פופולרי […]
  • אופטימיות היא בחירה אף אחד מאיתנו הוא לא אדם מושלם, לכל אחד מאיתנו יש ימים טובים יותר וטובים פחות. ימים […]
  • השלמה עצמית להיות שלם אך לא מושלם כאשר נגיע למצב שבו כל אחד יאמין בלב שלם במשפט אשר כתוב בכותרת, […]
  • אימון כלכלי משפחתי אימון כלכלי - אפשרי? מאת אפרת אורן מאמנת כלכלית משפחתית למה כדאי להתחיל באימון אישי […]
  • אימון תזונתי להכניס את הדלק הנכון לגוף כיום זאת כבר עובדה מוגמרת, האוכל שאותו אנחנו צורכים ואוכלים […]
  • אחד על אחד עם שמעון בר הוני אנו פוגשים היום את שמעון בר הוני אהלן שמעון, תודה שלקחת את הזמן להתראיין עבור מרכז […]
  • איך בונים תכנית עסקית? איך בונים תכנית עסקית? - פרטים על איך בונים תכנית עסקית? מהי תכנית עסקית? מעוניין […]
  • מטרות וצעדים ליישום "גם מסע של אלף מייל, מתחיל בצעד אחד קטן", כה אמר לאו דזה, פילוסוף סיני שחי במאה השישית […]