למדו להעריך ולהודות על הטוב בחייכם

אולי אלו צמד המילים הכי נדוש שיש, יחד עם זאת, צמד המילים האלה הם גם הכי נכונים שיש – העיקר הבריאות. כן, אם אתם קודם כל בריאים ושלמים, זו נקודת הפתיחה הכי טובה שיכולה להיות לכם. הבריאות הינה הדבר הכי חשוב, כל זמן שאתם בריאים, אתם יכולים לעשות ה-כ-ל. זה יתרון עצום אם רק תסתכלו על הדברים בצורה הנכונה. אתם בריאים ולא מוגבלים בשום צורה שהיא.

הדבר הבא הוא פשוט להתבונן במראה ולהסתכל על עצמכם בצורה הכי טובה שאפשר, תאהבו את הדמות שמשתקפת בחזרה אלכם מהמראה. הדמות הזו היא אתם, תסתכלו על המראה החיצוני שלה ותאהבו את מה שאתם רואים, אל תחפשו פגמים, תחפשו ותתמקדו אך ורק בדברים הטובים, בדברים שאתם אוהבים אצלכם. אלו הן החוזקות שלכם ותלמדו להשתמש בהן לטובתכם. תתבוננו קצת פנימה יותר, אל מעבר לשכבה החיצונית שאתם רואים.

תיכנסו ותסתכלו פנימה על עצמכם, תראו את האישיות שלכם משתקפת בחזרה אלכם. תבחנו אותה, תראו את כל הדברים הטובים שהאישיות שלכם יודעת לעשות הן למענכם והן למען המשפחה שלכם, חברים שלכם ולמען הזולת באופן כללי. המחשבות החיוביות האלה על עצמכם, על מי שאתם, הם הדברים שאתם תמיד צריכים לקחת אתכם, לכל אורך הדרך. אלו הם המחשבות החיוביות שתמיד צריכים ללוות אתכם, כי הן אלו שבונות את הביטחון העצמי שלכם ומחזקות אותו.

עכשיו תחשבו על האנשים שמלווים אתכם בחייכם. על המשפחה, חברים, חברים לעבודה, בן או בת זוג. אם האנשים האלה נמצאים בסביבה הקרובה שלכם, הם בטוח נמצאים שם כי הם עושים לכם טוב ומנגד, טוב להם שאתם נמצאים לידם. כלומר יש כאן יחסי הדדיות שיוצרים הפרייה של מחשבות ותחושות טובות וחיוביות. גם אלה מהווים חלק מהבטחון העצמי שלכם וחשוב שתזכרו את המחשבות והתחושות האלה. כי אלו הדברים שיתנו לכם כוח להמשיך בדרך אל עבר המטרות, היעדים והגשמת החזון שלכם.

אל תסתפקו רק בזה, תזכרו להעריך את האנשים האלה, אל תקחו אותם כמובן מאליו. קשרים משפחתיים חברתיים, קשר רומנטי, הם קשרים שצריך לעבוד עליהם כל הזמן. אחרת הקשרים האלה מתפוררים. תשמרו את האנשים שגורמים לכם להרגיש טוב, קרוב אליכם, כי אלו האנשים שתמיד יוכלו וירצו לעזור לכם בחיים.

תזכרו את הרגעים והמאורעות הטובים שחוויתם בחייכם. זיכרונות טובים אלו תורמים ליצירת מחשבות חיוביות ותחושה פנימית חיובית. תחזרו לאותם רגעים, תשחזרו אותם, קחו אתכם את התחושות הטובות האלה. אל תתנו לדברים לערער אתכם, המחשבות והזיכרונות האלה הם הדרך והאנרגיה להם זקוק הביטחון העצמי שלכם, זו הדרך שלו להישאר חזק.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • השלמה עצמית להיות שלם אך לא מושלם כאשר נגיע למצב שבו כל אחד יאמין בלב שלם במשפט אשר כתוב בכותרת, […]
  • יעוץ זוגי תל אביב פרטים אודות יעוץ זוגי תל אביב יעוץ זוגי: יעוץ זוגי מוכר להרבה אנשים ככתובת שאליה […]
  • אימון אישי לפחד במה העולם הוא במה וכולנו שחקנים למרות המשפט הכתוב בכותרת, לא כולם מרגישים שהם יכולים […]
  • חשש משיחה בנושא ציפיות שכר העסקה אנחנו יכולים להעביר חודשים ושנים בהרגשה של קיפוח ואכזבה מהשכר שלנו בעבודה, בשל חשש משיחה […]
  • שינוי אקטיבי כל אחד היה רוצה לשנות דברים בעצמו, דברים בסביבה שלו, על מנת להפוך הן את עצמו לאדם טוב […]
  • דידי שחר – אימון וגישור דידי שחר בוגרת האוניברסיטה העברית במדעים מדויקים ובמדעי הרוח. מאמנת אישית וניהולית […]
  • כיצד אנשים מודדים אותך חלק ניכר מהתסכול שאנחנו חווים בקשרים בין אישיים נובע מחוסר היכולת שלנו להעריך כיצד בדיוק […]
  • בטחון עצמי לקריירה עצמאית תמיד חלמתם לעסוק בתחום שבאמת מעניין אתכם ונותן לכם סיפוק? נמאס לכם להיות שכירים , להתחנן […]