למדו להעריך ולהודות על הטוב בחייכם

אולי אלו צמד המילים הכי נדוש שיש, יחד עם זאת, צמד המילים האלה הם גם הכי נכונים שיש – העיקר הבריאות. כן, אם אתם קודם כל בריאים ושלמים, זו נקודת הפתיחה הכי טובה שיכולה להיות לכם. הבריאות הינה הדבר הכי חשוב, כל זמן שאתם בריאים, אתם יכולים לעשות ה-כ-ל. זה יתרון עצום אם רק תסתכלו על הדברים בצורה הנכונה. אתם בריאים ולא מוגבלים בשום צורה שהיא.

הדבר הבא הוא פשוט להתבונן במראה ולהסתכל על עצמכם בצורה הכי טובה שאפשר, תאהבו את הדמות שמשתקפת בחזרה אלכם מהמראה. הדמות הזו היא אתם, תסתכלו על המראה החיצוני שלה ותאהבו את מה שאתם רואים, אל תחפשו פגמים, תחפשו ותתמקדו אך ורק בדברים הטובים, בדברים שאתם אוהבים אצלכם. אלו הן החוזקות שלכם ותלמדו להשתמש בהן לטובתכם. תתבוננו קצת פנימה יותר, אל מעבר לשכבה החיצונית שאתם רואים.

תיכנסו ותסתכלו פנימה על עצמכם, תראו את האישיות שלכם משתקפת בחזרה אלכם. תבחנו אותה, תראו את כל הדברים הטובים שהאישיות שלכם יודעת לעשות הן למענכם והן למען המשפחה שלכם, חברים שלכם ולמען הזולת באופן כללי. המחשבות החיוביות האלה על עצמכם, על מי שאתם, הם הדברים שאתם תמיד צריכים לקחת אתכם, לכל אורך הדרך. אלו הם המחשבות החיוביות שתמיד צריכים ללוות אתכם, כי הן אלו שבונות את הביטחון העצמי שלכם ומחזקות אותו.

עכשיו תחשבו על האנשים שמלווים אתכם בחייכם. על המשפחה, חברים, חברים לעבודה, בן או בת זוג. אם האנשים האלה נמצאים בסביבה הקרובה שלכם, הם בטוח נמצאים שם כי הם עושים לכם טוב ומנגד, טוב להם שאתם נמצאים לידם. כלומר יש כאן יחסי הדדיות שיוצרים הפרייה של מחשבות ותחושות טובות וחיוביות. גם אלה מהווים חלק מהבטחון העצמי שלכם וחשוב שתזכרו את המחשבות והתחושות האלה. כי אלו הדברים שיתנו לכם כוח להמשיך בדרך אל עבר המטרות, היעדים והגשמת החזון שלכם.

אל תסתפקו רק בזה, תזכרו להעריך את האנשים האלה, אל תקחו אותם כמובן מאליו. קשרים משפחתיים חברתיים, קשר רומנטי, הם קשרים שצריך לעבוד עליהם כל הזמן. אחרת הקשרים האלה מתפוררים. תשמרו את האנשים שגורמים לכם להרגיש טוב, קרוב אליכם, כי אלו האנשים שתמיד יוכלו וירצו לעזור לכם בחיים.

תזכרו את הרגעים והמאורעות הטובים שחוויתם בחייכם. זיכרונות טובים אלו תורמים ליצירת מחשבות חיוביות ותחושה פנימית חיובית. תחזרו לאותם רגעים, תשחזרו אותם, קחו אתכם את התחושות הטובות האלה. אל תתנו לדברים לערער אתכם, המחשבות והזיכרונות האלה הם הדרך והאנרגיה להם זקוק הביטחון העצמי שלכם, זו הדרך שלו להישאר חזק.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • מאמן עסקי מרבית המאמנים העסקיים מגיעים מרקע בעולם העסקי, כאלה שבעבר ניהלו חברה גדולה, או היו בעלי […]
  • אימון אישי לילדים ונוער אימון אישי לילדים – לצמוח בכל גיל! אימון אישי הוא תחום שנעשה נפוץ ופופולארי בשנים […]
  • חשש משיחה בנושא ציפיות שכר העסקה אנחנו יכולים להעביר חודשים ושנים בהרגשה של קיפוח ואכזבה מהשכר שלנו בעבודה, בשל חשש משיחה […]
  • הפרעות אכילה הפרעת אכילה לעתים מובילה להתעסקות בלתי פוסקת במשקל, במראה ובדימוי הגוף ומפריעה לאיכות […]
  • העצמה אישית לילדים העצמה אישית לילדים כאשר אנחנו מתבגרים , מתחילות לצוץ השאלות: האם בחרנו בדרך […]
  • אחד על אחד עם שמעון בר הוני אנו פוגשים היום את שמעון בר הוני אהלן שמעון, תודה שלקחת את הזמן להתראיין עבור מרכז […]
  • ראיון אחד על אחד עם אפרת אורן היום זכינו לארח את המאמנת האישית אפרת אורן שלום לך אפרת, ברוכה הבאה למדור אחד על אחד […]
  • אימון אישי לאסרטיביות להאמין בעצמך ולהישמע כך להיות אסרטיבי פירושו לא לפחד להשמיע את דעתך בנוגע לנושאים […]