אופטימיות היא בחירה

אף אחד מאיתנו הוא לא אדם מושלם, לכל אחד מאיתנו יש ימים טובים יותר וטובים פחות. ימים שאנחנו מרגישים בסוג של היי בזכות הדברים שאנחנו עושים ואז, יש ימים שאולי דברים פחות הולכים בהם כמו שהיינו רוצים. אם ניתן לימים האלה להשפיע עלינו לרעה, נקודת המבט שלנו על הדברים בכללי תהיה שלילית ורעה. תחושת פסימיות תעטוף אותנו ותשפיע לרעה על הרצונות שלנו, על ההחלטות שלנו ועל מה שנעשה. הרעיון הוא לא לתת לתחושת הפסימיות לעטוף אותנו, למנוע ממנה להגיע.

אנחנו לא אומרים שאסור לכם להרגיש רע או מאוכזבים כשדברים לא הולכים, להיפך, זהו תהליך טבעי שקורה אצל כל אחד. אנחנו פשוט רוצים למנוע את השלב הבא, את השלב של הפסימיות, שעלולה לקחת אתכם למקומות לא נכונים, למקומות לא טובים ולא פרודוקטיביים. מקומות שבמקום לעזור לכם, עלולים לעשות בעצם פעולה הפוכה. לכן, גם ברגעים הקשים האלה, חושב לנסות ולשמור על גישה חיובית ואופטימית לגבי הדברים. גם אם היום היה יום גרוע, מחר יהיה יותר טוב.

אחת הדרכים לשמור על אופטימיות היא בעצם לייצר או לכתוב את רשימת ההצלחות שלכם. הצלחות גדולות, הצלחות קטנות, כשזה באמת לא משנה מאיזה תחום בחייכם לקוחות ההצלחות. אם זו זוגיות טובה, עבודה שמספקת אתכם, חיי משפחה טובים, למדתם משהו, עזרתם למישהו להצליח, נתתם עצה טובה, כל דבר קטן כגדול, הוא חלק מרשימת ההצלחות שלכם, ואיש אינו יכול לקחת את זה מכם.

לכן, כשמגיעים אותם ימים רעים, או אותה תקופה לא טובה, חשוב שתהיה לכם רשימת ההצלחות הקטנות כגדולות, שתוכל לעזור ולסייע לכם לשמור על האופטימיות שלכם. הרשימה הזו תעזור לכם לזכור ולראות את הטוב בעצמכם, מה זכיתם לעשות, מה השגתם במהלך החיים שלכם. מעבר על רשימת ההצלחות שלכם, מהווה סוג של טפיחה על השכם שמגיעה לכם, הצלחתם, עשיתם ומגיע לכם להיזכר בזה מדי פעם, ולהתגאות במעשיכם. הדבר הזה יסייע לכם לשמור על האופטימיות, יעזור לכם לזכור שכמו שהצלחתם בעבר, אתם יכולים להצליח גם בעתיד. התחושה הזו היא זו שתשמור על הגישה האופטימית שלכם לחיים. הבסיס של הרעיון הוא פשוט, לגרש את התחושות השליליות ולהחליף אותן בתחושות חיוביות, של גאווה, עשייה, הכרה ביכולת שלכם לעשות טוב, למען עצמכם, למען האחר ודרך זה, למנף את עצמכם מעל לשליליות שיש בכם כרגע. לאחר המעבר על הרשימה, תנצלו את התחושות הטובות שאתם מרגישים ותצאו לדרך בכוחות מחודשים וחיוביים, במטרה לשפר את מה שקורה לכם ואת מה שקורה סביבכם. בסופו של דבר תראו איך האופטימיות, תהפוך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים שלכם, ותעזור לכם להיות חיוביים לכל אורך הדרך.

 

שיפור הביטחון העצמי יכול להתבצע ע"י התמדה בעבודה עצמית או באמצעות אנשי מקצוע שמתמחים בנושא כמו מאמנים אישיים, מטפלים ומנטורים.

איך יהיה יעיל יותר עבורך לשפר את הביטחון העצמי?

שיפור הביטחון באופן עצמאי

שיפור הביטחון עם איש מקצוע

Back to top button