אופטימיות היא בחירה

אף אחד מאיתנו הוא לא אדם מושלם, לכל אחד מאיתנו יש ימים טובים יותר וטובים פחות. ימים שאנחנו מרגישים בסוג של היי בזכות הדברים שאנחנו עושים ואז, יש ימים שאולי דברים פחות הולכים בהם כמו שהיינו רוצים. אם ניתן לימים האלה להשפיע עלינו לרעה, נקודת המבט שלנו על הדברים בכללי תהיה שלילית ורעה. תחושת פסימיות תעטוף אותנו ותשפיע לרעה על הרצונות שלנו, על ההחלטות שלנו ועל מה שנעשה. הרעיון הוא לא לתת לתחושת הפסימיות לעטוף אותנו, למנוע ממנה להגיע.

אנחנו לא אומרים שאסור לכם להרגיש רע או מאוכזבים כשדברים לא הולכים, להיפך, זהו תהליך טבעי שקורה אצל כל אחד. אנחנו פשוט רוצים למנוע את השלב הבא, את השלב של הפסימיות, שעלולה לקחת אתכם למקומות לא נכונים, למקומות לא טובים ולא פרודוקטיביים. מקומות שבמקום לעזור לכם, עלולים לעשות בעצם פעולה הפוכה. לכן, גם ברגעים הקשים האלה, חושב לנסות ולשמור על גישה חיובית ואופטימית לגבי הדברים. גם אם היום היה יום גרוע, מחר יהיה יותר טוב.

אחת הדרכים לשמור על אופטימיות היא בעצם לייצר או לכתוב את רשימת ההצלחות שלכם. הצלחות גדולות, הצלחות קטנות, כשזה באמת לא משנה מאיזה תחום בחייכם לקוחות ההצלחות. אם זו זוגיות טובה, עבודה שמספקת אתכם, חיי משפחה טובים, למדתם משהו, עזרתם למישהו להצליח, נתתם עצה טובה, כל דבר קטן כגדול, הוא חלק מרשימת ההצלחות שלכם, ואיש אינו יכול לקחת את זה מכם.

לכן, כשמגיעים אותם ימים רעים, או אותה תקופה לא טובה, חשוב שתהיה לכם רשימת ההצלחות הקטנות כגדולות, שתוכל לעזור ולסייע לכם לשמור על האופטימיות שלכם. הרשימה הזו תעזור לכם לזכור ולראות את הטוב בעצמכם, מה זכיתם לעשות, מה השגתם במהלך החיים שלכם. מעבר על רשימת ההצלחות שלכם, מהווה סוג של טפיחה על השכם שמגיעה לכם, הצלחתם, עשיתם ומגיע לכם להיזכר בזה מדי פעם, ולהתגאות במעשיכם. הדבר הזה יסייע לכם לשמור על האופטימיות, יעזור לכם לזכור שכמו שהצלחתם בעבר, אתם יכולים להצליח גם בעתיד. התחושה הזו היא זו שתשמור על הגישה האופטימית שלכם לחיים. הבסיס של הרעיון הוא פשוט, לגרש את התחושות השליליות ולהחליף אותן בתחושות חיוביות, של גאווה, עשייה, הכרה ביכולת שלכם לעשות טוב, למען עצמכם, למען האחר ודרך זה, למנף את עצמכם מעל לשליליות שיש בכם כרגע. לאחר המעבר על הרשימה, תנצלו את התחושות הטובות שאתם מרגישים ותצאו לדרך בכוחות מחודשים וחיוביים, במטרה לשפר את מה שקורה לכם ואת מה שקורה סביבכם. בסופו של דבר תראו איך האופטימיות, תהפוך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים שלכם, ותעזור לכם להיות חיוביים לכל אורך הדרך.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • תכנית עסקית לסטארט אפ תכנית עסקית לסטארט אפ - פרטים אודות תכנית עסקית לסטארט אפ יש לך רעיון לסטארט אפ […]
  • אימון אישי לזוגות כמו בכל דבר בחיים גם לזוגיות יש עליות וירידות, עבור זוגות המבקשים להתמודד עם הקשיים ישנן […]
  • מאמן עסקי מרבית המאמנים העסקיים מגיעים מרקע בעולם העסקי, כאלה שבעבר ניהלו חברה גדולה, או היו בעלי […]
  • יעוץ זוגי תל אביב פרטים אודות יעוץ זוגי תל אביב יעוץ זוגי: יעוץ זוגי מוכר להרבה אנשים ככתובת שאליה […]
  • אימון לייעול לקידום עסקים קטנים אימון לייעול לקידום עסקים קטנים - ניצה שכנר מאמנת אישית. תחום התמחות: אישי, זוגי, […]
  • הגשמת חלום, פתיחת עסק עצמאי פתיחת עסק עצמאי – להגשים חלום! פתיחה של עסק עצמאי הוא תהליך מאתגר, שטומן בתוכו לא מעט […]
  • אימון עסקי מאמן עיסקי מתבונן מבפנים ועובד מבחוץ במטרה למנף את העסק, לקדם ולשפר את ביצועיו ולהביאו […]
  • חשש משיחה בנושא ציפיות שכר העסקה אנחנו יכולים להעביר חודשים ושנים בהרגשה של קיפוח ואכזבה מהשכר שלנו בעבודה, בשל חשש משיחה […]