רשימת יתרונות

השאלה "מי אני" אולי גם "מה אני" היא שאלה שאנשים רבים שואלים את עצמם לאורך החיים. בשאלה הזו, כנראה כולם נתקלים כבר בגיל הגן או בית הספר  כששואלים אותנו – "מה תרצו להיות כשתהיו גדולים", וגם כשכבר גדלנו, השאלה הזו חוזרת רק בווריאציות אחרות. זו לא שאלה פשוטה אלא מאוד מורכבת. אם חשבתם לפטור אותה כלאחר יד, אז ממש לא, זו שאלה שדורשת מכל אחד להכיר את עצמו לעומק. שאלה שדורשת יכולת להתבונן פנימה או להסתכל במראה, להבין ולהכיר באמת את הדמות הנשקפת בחזרה אלינו.

ההכרות הזו דורשת מכם להיות לגמרי כנים ואמתיים עם עצמכם, להיות מוכנים להודות מצד אחד בחולשות שלכם, בגברים שאתם יודעים שאתם פחות טובים בהם. מצד שני זה דורש מכם להיות מוכנים להגיד כן, החוזקות שלי הם כאלה וכאלה ולא רק זה, אלא להתגאות ביתרונות האלה שהם חלק ממבנה האישיות שלכם.

הרעיון בסעיף זה הוא לגרום לכם להתמודד בצורה הכנה ביותר עם… עצמכם. להביא אתכם למצב של כנות מוחלטת. רק כך, דרך התמודדות עם האמת על עצמכם, תוכלו להמשיך ולתרום לביטחון העצמי שלכם. דרך העלאת החוזקות והחולשות שלכם על הדף, התבוננות בהם, תוכלו להבין ולהכיר טוב יותר את עצמכם. ברגע שגם תקבלו את העובדות שרשמתם על הדף ותגידו – "כן, זה מי שאני", אז תעשו את הצעד הראשון בהתפתחות ובהתקדמות אל עבר הפיכתכם לאדם טוב יותר, שמוכן לעבוד את החולשות שלו ובו בזמן להמשיך לעבוד על היתרונות שלו.

 

רשמו את החוזקות והחולשות אלה מול אלה, או כל פרמטר על דף נפרד. תעברו עליהם, על החולשות, תכירו את החולשות שלכם, כי רק דרך זה, תוכלו לנסות ולשפר אותם. דרך השיפור של החולשות, תעזרו בעצם לעצמכם, להשתפר, להתקדם, להיות אנשים טובים יותר. את החוזקות, אל תיקחו כמובן מאליו, סביר להניח שהיתרונות שלכם, הם דברים שאתם עושים כמעט מדי יום. כלומר הגעתם אליהם, דרך החזרה עליהם, שזהו סוג של תרגול, כמו תרגול בחדר כושר, ככל שחוזרים על תרגיל, ככה משתפרים בו. אז תמשיכו לעבוד גם על היתרונות שלכם. כי הם הבסיס החיובי של מי שאתם.

יתרונות לדוגמה:
נבון
מתמיד
יכולת לימוד עצמי
חברותי 
תורם לחברה
אחראי
מסתגל בקלות
עקבי
סלחן
אנושי
רגיש
אוהב
אהוב
שומר סוד
דיסקרטי
מתחשב
אוהב בעלי חיים
מכבד
נכון לעזור
ספורטאי
עומד בזמנים
מתפקד טוב במצבי לחץ
מתוחכם
עצמאי
עומד על שלי
יסודי
מצחיק
רציני
שנון
חד מחשבה
נדיב
חסכן
נינוח
רגוע
אסרטיבי
בטוח בעצמי
חרוץ
בעל יכולת התמדה
צנוע
אמין
כנות היא ערך עליון עבורי
יודע לבשל
שומר על סדר וניקיון
אופטימי
שומר סוד
ממוקד
רציני
אמיץ
מבין עניין
בקיא בתחומים רבים

מצאו לכם אילו מהיתרונות הללו מתארות אתכם, חלקם מן הסתם סותרות אחת את השניה, לכל אחד קשת רחבה של תכונות, מיומנויות וכישורים.
ערכו רשימה שמתאימה לכם והשתמשו בה להעצמה עצמית, ולהכרה בכל הטוב שיש בכם.

שיפור הביטחון העצמי יכול להתבצע ע"י התמדה בעבודה עצמית או באמצעות אנשי מקצוע שמתמחים בנושא כמו מאמנים אישיים, מטפלים ומנטורים.

איך יהיה יעיל יותר עבורך לשפר את הביטחון העצמי?

שיפור הביטחון באופן עצמאי

שיפור הביטחון עם איש מקצוע

 

 

Back to top button