אימון למנהלים

עובדים רבים חולמים בסתר ליבם להיות הבוס, המנהל , החליט והקובע, היושב על כורסת המנהלים היוקרתית וחורץ גורלות, מי יקודם בתפקיד, מי יקבל העלאה במשכורת, לאילו אפיקים לנתב את התקציב ועוד ועוד. רק מי שאכן ישב אי פעם על כס המנהלים יודע עד כמה תפקידו של כל מנהל ארגון בעידן המודרני  הינו מורכב, דורש מיומנויות רבות וגורם פעמים רבות למתח  נפשי רב. על המנהל לקדם את מטרות הארגון, לנהל את העובדים תוך שמירה על יחסי אנוש הולמים , לקדם את עצמו ולעמוד ביעדים הנדרשים ממנו ובאלו שהציב לעצמו.workplace-1245776_1920

מטרתו העיקרית של תהליך זה היא לעזור למנהל לקדם את הארגון ולסייע לתוצאות עסקיות או אחרות לארגון, תוך פיתוח יכולותיו המקצועיות של המנהל.

מטרות נוספות באימון מנהלים:

  • פיתוח מנהיגות- לא כל מנהל הוא גם מנהיג טוב. מנהל טוב הוא מנהיג, מדריך, מנה ואף מאמן. בתהליך האימון יתקדם המנהל ויטפח תכונות נדרשות אלו.
  • משוב למנהל- מנהלים רבים , בעיקר אלו הנמצאים בעמדה בודדות (אין להם עמית שווה להם) מוצאים את עצמם במצב של בדידות קשה, הם לא יקבלו משוב מכפוף ולא יתייעצו עם גורם אליו הם כפופים. הדבר גורם למנהל להישאר בודד מבחינה רגשית ומעשית. המאמן משמש בתפקיד יועץ כלפי המנהל ותופס נקודת מבט אובייקטיבית שמאפשרת למנהל לקבל משוב ממנו כאדם חיצוני למערכת .המושב יסייע למנהל לראות את הצלחותיו ולהשתפר בנקודות הטעונות שיפור.
  • שיפור מיומנויות- האימון עוזר למנהל להשתפר במיומנויות בהן אינו חזק באופן טבעי. כל אדם חזק בתחומים מסוימים ונצרך לעבוד על אחרים. לדוגמא: ניהול זמן, ביזור סמכויות, קידום עובדים, ניהול מערכות יחסי אנוש ועוד.
  • הצבת יעדים- כל מנהל ארגון מחויב בהצבת יעדים ובחתירה להשגתם. לעיתים מתקשה המנהל בהצבת היעדים או בדרך להשגתם . אימון למנהלים משפר את היכולת להציב יעדים ולעמוד בהם.
  • הצבת מטרות אישיות – האימון מעודד את המנהל לראות את עצמו מעבר לתפקיד הרשמי שלו ולמצוא אלו יעדים אישיים הוא חפץ להגשים , כאלו שאינם נוגעים לעבודתו. במטרה זו נכנסת העבודה על האיזון בין בית לעבודה.

Back to top button