אימון לעצמאות

נמאס לך לקום כל בוקר לאותו משרד, עם אותו בוס , להיעדר שעות ארוכות מן הבית ולהשאיר את הילדים לטיפול של אנשים אחרים? חולמים להיות עצמאים? לממש את היכולות האמתיות שלך בתנאים המותאמים לאורח חייך?

אנשים רבים ממשו את חלום זה והפכו משכירים לעצמאיים, יש שהצליחו בכך ויש שכשלו אל מול הקשיים הטמונים בעצמאות עסקית וכלכלית. קרירה עצמאית דורשת שילוב במגוון תחומים ביניהם שיווק ופרסום, שהרי לא מספיק להיות טוב ומקצועי בתחום שלך, חשוב לפרסם את השירותים של העסק לקהל היעד שיכול להתעניין בהם ואף לדעת לנהל את העסק ועובדים. בעלי עסקים עצמאיים רבים חשים רגשות תסכול ואכזבה, הם חשים מקצועיים ובעלי יכולת אך אלו אינן ממומשות בגלל שאינם יודעים כיצד למנף את העסק .%d7%94%d7%9b

אימון עסקי יסייע לך להיות עצמאית כמו שתמיד חלמת. אימון עסקי מעניק כלים להתמודדות עצמית עם מגוון הקשיים שבעבודה עצמאית, אמונה ביעד, אמון עצמי וביטחון, נטרול של הביקורת העצמית ההרסנית שפוגעת במוטיבציה ובתחושת הערך העצמי.

מטרות של אימון המוביל אותך להיות עצמאי

  1. הצבת חזון עסקי
  2. יצירת שם וסלוגן לעסק בהתאם למהות המקצועית של העסק.
  3. בחירת קהל יעד מתאים לשירותי העסק
  4. סוגי הצרכים שעליהם נותן העסק מענה.
  5. גיבוש הסכמים עם לקוחות, עם עצמי, ספקים ועם שותפים.

אימון כדרך חיים

אימון מקצועי וטוב אינו רק טיפול זמני , הוא אמור להקנות למתאמן דרך חיים של הגדרת חזון אישי בכל תחום , לא רק בתחום המקצועי אלא גם בתחום האישי והמשפחתי. לאחר הגדרת היעדים, יש להציב מטרות קטנות באמצע הדרך כשכל מטרה מקדמת את המתאמן אל עבר היעד הנכסף. מאמן טוב מעניק למתאמן כלים למציאת האושר והסיפוק המקצועי והאישי שלו. מאמן טוב מאמין בכל ליבו שהפתרונות, היעדים והמטרות להגשמתם נמצאים אך ורק אצל המתאמן, הוא מכיר את עצמו ויודע מה הוא באמת רוצה בחייו וגם יוכל למצוא את הכוח לממש את החזון האישי שלו.

תהליך האימוןsuccess-663328_1920

האימון הרשמי עם מאמן עשוי לארוך כארבעה חודשים, תלוי בקצב ההתפתחות של התהליך ובשיתוף הפעולה של המתאמן. השלב הראשון באימון עסקי לעצמאים הוא הצבת החזון והיעד , לאחר מכן ישנו שיח על הפער בין המצוי לרצוי- מה יש היום ומה היית רוצה שיהיה, כיצד היית רואה את עצמך לאחר השינוי?. לאחר מכן תהיה הגדרת תחומי התפתחות אישיים שיגרמו להדבקת הפערים בין הרצוי למצוי, או במילים אחרות, מה יעזור לך להגיע לאן שאת שואפת להגיע?  לאחר מכן ניתן לעבור לגיבוש ולתכנון הדרך בעיצוב העסק העצמאי. המאמן אף מעניק למתאמן כלים יישומיים בניהול עסק כמו ניהול זמן, האצלת סמכויות בצורה נכונה ויעילה אצל השותפים בעסק, שיטות עבודה וניהול עצמי נכון.

אימון עסקי ואימון אישי יהוו כחצי וחצי שמשלימים יחד לשלם ומעניקים סיפוק מקצועי ואישי גם יחד.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך