אימון אישי לאסרטיביות

להאמין בעצמך ולהישמע כך

להיות אסרטיבי פירושו לא לפחד להשמיע את דעתך בנוגע לנושאים שונים, לדעת לא לפחד ולהיבהל כאשר אתה נתקל בהתנגדות או ביקורת כלשהי. למעשה אסרטיביות היא צורת התנהלות בטוחה בעולם.

אדם הניחן באישיות אסרטיבית הוא אדם המרגיש מספיק בטוח במקום שלו בעולם ובעצמו. הוא איננו לוקח כל אירוע שלילי המתרחש gbdfffffffffכמשהו נגדו אלא מסתכל על המציאות בצורה אובייקטיבית ומנסה להתנהל בצורה כזאת שלא נותנת למציאות לשלוט בו בצורה שהופכת אותו לקורבן של נסיבות אלא ההפך הוא הנכון, אדם אסרטיבי ינסה לשלוט במציאות חייו עד כמה שהוא יכול.

אין זה אומר שמדובר במישהו שחצן או תוקפני. קיים הבדל גדול בין אגרסיביות לאסרטיביות. האגרסיביות היא תכונה דומיננטית שבה האדם לא רואה את האחר ופועל למען עצמו תוך דריסת ערכים רבים בדרך. לעומת אדם אסרטיבי המנסה לפעול בנועם בכדי להתנהל בעולם בביטחון.

נשמע חלומי, איך עושים את זה?

למרבה הצער, לא כולנו נולדנו אסרטיביים ולא כולנו רכשנו את התכונה הזאת בעצמינו במהלך השנים. החדשות הטובות הן כי ניתן ללמוד ולאמן את עצמנו לרכוש את התכונה החשובה הזאת על מנת שנוכל להצליח בהתנהלות בעולם. חשיבות האסרטיביות מתבטאת הן בעולם העבודה, הן עם המשפחה והן עם החברים.

קשה ללמוד לעשות זאת לבד, אבל בעזרת אימון נכון, קיימים אחוזי הצלחה גבוהים של אימוץ האסרטיביות לדרך חיים. האימון יכול להיעשות פנים מול פנים בפגישות אישיות או אפילו דרך שיחות טלפון. כאשר המטרה היא להעצים את האדם מולך. ברגע שנצליח בעזרת תרגול ואימון להפנים כי יש לנו ערך, כי מה שאנחנו חושבים הוא לא רק לגיטימי אלא גם נחוץ נוכל לפתח את האסרטיביות שלנו וליהנות ממנה.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • יעוץ זוגי תל אביב פרטים אודות יעוץ זוגי תל אביב יעוץ זוגי: יעוץ זוגי מוכר להרבה אנשים ככתובת שאליה […]
  • עפרה אזרן  אימון להפרעות קשב וריכוז לילדים נוער ומבוגרים   עפרה אזרן תחום […]
  • לחוצים? חרדים? לחוצים? חרדים? חושבים בעיקר שלילי? קראו ותשנו את אורחות חייכם הפעם אני חושבת שהפוסט […]
  • דמיון מודרך מהו דמיון מודרך? דמיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדמיון לצורך טיפול והשפעה על הנפש. […]
  • מאמן אישי מהו בעצם מאמן אישי? תפקידו של מאמן אישי לאמן אותנו לשיפור תחומים בהם אנו מתקשים, ממש […]
  • מודל אימוני לתלמידי כיתות חטיבות ביניים קהל היעד: תלמידי כיתות ז'-ט' שאינם מעורבים בפעילויות חברתיות , אינם משתלבים כראוי […]
  • העצמה אישית לילדים ספקות ותהיות כאשר אנחנו מתבגרים, מתחילות לצוץ השאלות: האם בחרנו בדרך הנכונה? האם […]
  • דרכים לפיתוח ביטחון עצמי "קודם תלמד אתה להאמין בעצמך, השאר כבר ישתכנעו לבד" ביטחון עצמי הוא כלי לחיים המאפשר […]