4 תרגילים לשיפור ביטחון עצמי

ישנן פעולות (תרגילים) באמצעותן תוכלו לשפר את הביטחון העצמי שלכם, תרגילים שיאפשרו לכם ליצור מיומנויות חיים חיוביות, כאלה שיעצימו אתכם וישפרו את הרגשתכם במהלך חיי היום יום ויקדמו את תחושת הערך העצמי שלכם, בסדרת פעולות יומיומית שתוכלו לבצע בעצמכם ולמדוד את התקדמותכם.

אלה הם 4 התרגילים לשיפור הביטחון העצמי:


 1. אני תמיד נשאר אני
  – שננו את התובנה שאין מצב תודעתי מכל סוג שהו שמתמשך באופן קבוע, לעתים אתם שמחים, לעתים עצובים, במצבים מסוימים מצליחים ובאחרים פחות, כך או כך אל תשפטו את עצמכם לחומרה כשאתם לא מרוצים מהתוצאות ולא פחות חשוב אל תגזימו בהערכת ההצלחות שכן תשוו כל דבר להצלחה קודמת, היו מציאותיים וזכרו שהחיים הם רצף של שגרה בנאלית שיש בה עליות ומורדות, רגעי אושר גדולים לצד רגעי משבר קשים כשאלה הקשים ביותר והמשמחים ביותר הם החריגים ובדר"כ השגרה היא סטנדרטית וממנה חשוב שתלמדו להפיק ערך, שתכירו בכך שאתם לא מחויבים להיות במהלך כל היום על פסגת האולימפוס.
  "לפעמים אני עצוב ולפעמים שמח" אומר שיר הילדים המפורסם והתובנה הכה בסיסית שלו מאוד חשובה לכולנו, "אני תמיד נשאר אני" ועלי לחיות עם עצמי וזה נהדר כי "אם אין אני לי, מי לי", סליחה על מצבור הקלישאות הלעוסות, אך יש סיבה שהן בפחו לקלישאות, עומדת מאחוריהם אמת בסיסית מאוד ואתה מולץ לכולנו לאמץ, ממש לשנן על בסיס יומי כדי שנדע לחיות בשלום עם המציאות.

 2. שפה יוצרת מציאות
  – המילים בהן אנו משתמשים משפיעות בשני מישורים, במישור הפנימי על עצמנו ובמישור החיצוני על מה שאנחנו משדרים החוצה. השקיעו מחשבה בשינוי השפה הפנימית שלכם יחד עם החיצונית – בחנו איך אתם מנסחים דברים שלילים ותנו להם מינוח חדש, הנה כמה דוגמאות:
  קושי – אתגר
  עבודה – עמל
  משבר – תהליך מצריך שיפור
  כישלון – עיכוב
  ביקורת – פידבק
  דילמה – הזדמנות
  בזבוז זמן – חווית למידה / שכר לימוד
  ככל שתבודדו את המונחים שמקשים עליכם, שמורידים לכם את המוטיבציה ומצב הרוח ותמצאו להם תחליף תתקדמו, השלב הבא והלא פחות חשוב הוא לרשום את התובנות, את המילים החלופיות ואותן לתרגל, זה יהיה מבלבל בהתחלה אך לאט לאט יהפוך להרגל והמילים החדשות יהיו שגורות בפיכם. התהליך הזה חשוב מאוד בפן הלא מודע שכן לאט לאט תנקו מעצמכם שימוש כלפי עצמכם במילים שמקושרות אצלכם כמשהו שלילי ותפחיתו את הרגש השלילי כלפי עצמכם.

 3. השראה חיצונית
  – תרגלו קבלת השראה ממקורות חיצוניים, תוכלו למצוא הרצאות טד מעצימות בלי סוף ביוטיוב, תוכלו למצוא מנטורים שאתם מתחברים לדרך שלהם ולצפות בהרצאות וסרטונים שלהם ברשת, לעקוב אחרי עמודי הפייסבוק שלהם או לגשת למפגשי העצמה שלהם, אולי תופתעו לגלות, אבל סרטוני העצמה יכולים ממש להעיר אתכם, למלא אתכם בהשראה ולתת לכם דרייב ומוטיבציה לעשות עוד עבור עצמכם, לדחוף אתכם קדימה ולהשפיע על איכות חייכם.צפו בסרטון ההעצמה הזה של ניק וויציץ' המציג איך אדם עם קשיים אדירים מדלג על כל מכשול בדרך למימוש עצמי וחיים מלאים:

4. רשימת הצלחות – הרעיון הזה קיים בהמון ווריאציות, מחברת שגשוג, יומן הישגם וכדומה – מה שחשוב שתיישמו אותו בדרך שנוחה לכם, רשמו אחת ליום את כל ההצלחות שלכם באותו היום, כמובן שלא היו רק הצלחות, אבל חשוב שתתמקדו באלה שכן היו, החל מהצלחות קטנות כמו השלמת מטלה, מפגש חיובי, מעשה טוב וכלה בדברים גדולים שקורים לעתים רחוקות יותר כמו קבלה לעבודה חדשה, היכרות עם אדם חדש, העלאה בשכר ועוד. מדי פעם עברו על מה שרשמתם בימים הקודמים, תוכלו לשאוב כוחות מרצף ההצלחות שלכם, להכיר בערכן של ההצלחות הקטנות ולהתפתח בזכותן.

חזרו ותרגלו את 4 התרגילים לשיפור ביטחון עצמי, בחנו לאורך הזמן את תועלתן והשקיעו יותר זמן ומרץ בתרגילים שיעילים יותר עבורכם.

 

 

 

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

 • אחד על אחד עם שמעון בר הוני אנו פוגשים היום את שמעון בר הוני אהלן שמעון, תודה שלקחת את הזמן להתראיין עבור מרכז […]
 • אחד על אחד עם יעל הדס נעמן ספיר אנו שמחים לשוחח במדור אחד על אחד של מרכז קואוצ'ינג ישראלי עם מאמנת ותיקה אותה אנו מכירים […]
 • אחד על אחד עם מתן גפן אנחנו שמחים לארח לראיון במדור אחד על אחד את ד"ר מתן גפן שלום מתן, לכבוד הוא לנו לארח […]
 • מטרות וצעדים ליישום "גם מסע של אלף מייל, מתחיל בצעד אחד קטן", כה אמר לאו דזה, פילוסוף סיני שחי במאה השישית […]
 • מאמן אישי מהו בעצם מאמן אישי? תפקידו של מאמן אישי לאמן אותנו לשיפור תחומים בהם אנו מתקשים, ממש […]
 • הגשמת חלום, פתיחת עסק עצמאי פתיחת עסק עצמאי – להגשים חלום! פתיחה של עסק עצמאי הוא תהליך מאתגר, שטומן בתוכו לא מעט […]
 • איך להצליח בעסקים מה צריך לעשות כדי להצליח בעסקים? טוב אם זה היה פשוט כדי לסכם בפוסט כאן באתר כולנו היינו […]
 • ד"ר מתן גפן מאמן אישי שמי מתן גפן, נשוי לאורית + 3 ילדים. יש לי ידע וניסיון רב בתחום החינוך, הניהול ועבודה […]