שחררו את השיפוטיות

אחד הדברים שהכי קשה לנו לעשות הוא לשחרר או ללמוד לשחרר דברים. הדבר הזה נכון בכל תחומי החיים, הדוגמה הכי טובה היא אולי בנושא הזוגיות, כאשר בני זוג נפרדים, לשניהם או לצד אחד, תמיד קשה יותר לשחרר, להמשיך הלאה. נכון שמעורב פה רגש עמוק של אהבה, יחד עם זאת, אפילו שההיגיון אומר שהזוגיות נגמרה, קשה רגשית לשחרר.

אותו דבר קורה לכולנו ברמות שונות בתחומים אחרים בחיים. זה לא באמת משנה אם זה משהו בעבודה, בזוגיות, בחיי המשפחה, יש דברים שאינם תלויים בכם. יש דברים שאין ביכולתכם לשנות, אלו הן עובדות קיימות וככל שתפנימו את הדברים, כך ילך מצבכם וישתפר. כל אחד מאיתנו נולד עם סט יכולות שאותן הוא יכול לפתח, להשתפר בהם, אולי גם לרכוש יכולות נוספות בהמשך הדרך. יחד עם זאת תמיד יהיו דברים שאין ביכולתנו לשנות אותם, לא משנה כמה קשה ננסה.

הדבר הכי חשוב הוא כשנתקלים בדברים האלה, לדעת לקבל אותם. להבין שאת הדברים האלה לא נוכל לשנות וכל ניסיון לעשות זאת, רק יגרום לנו לתחושות שליליות, לתסכול, שעלול להיות מתמשך עקב ניסיונות חוזרים ונשנים לשנות מציאות קיימת. כאן, זה המקום למצוא את הדרך הנכונה שלכם לנווט בין הדברים, כך שהם לא יפריעו לכם בהמשך הדרך. כדי שהדברים לא יהוו מכשול להתפתחות העצמית שלכם ולחיזוק הביטחון העצמי שלכם. כי הרי כבר דיברנו על כיצד המחשבות השליליות, מהוות פקטור שמעכב את ההתפתחות של הביטחון העצמי, שכה חשוב לנו להשיג אותו. אם תתעקשו להמשיך לנסות לשנות דברים שאינכם יכולים, אתם רק תענישו את עצמכם ותעמיסו על עצמכם רגשות אשם מיותרים, שבסופו של דבר רק יזיקו לכם בהמשך הדרך.

ככל שנקדים לקבל את הדברים שאנו יכולים לשנות, נלמד או נדע לזהות את הדברים שאנו לא יכולים לשנות, כך נתקדם מהר יותר, אל עבר כל אותן המטרות קצרות וארוכות הטווח שהצבנו לעצמנו. אף אחד מאיתנו הוא לא גיבור על, לכן אף אחד מאיתנו לא יכול באמת לשנות סדרי עולם. יש דברים שפשוט אין ביכולתנו להשפיע עליהם. לכן עלכם, להמשיך להתמקד בדברים הטובים שיש בכם, לחזק את ולשפר את סט היכולות שלכם, במטרה להעלות את רמת הביטחון העצמי שלכם, בכל שלב בדרך. דרך החשיבה החיובית, השינוי שתיצרו באותם דברים שאתם יכולים לשנות ושחרור השיפוטיות והניסיונות לשנות מה שאינכם, תעשו צעד נוסף ומשמעותי אל עבר שיפור הביטחון העצמי שלכם.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך