שינוי אקטיבי

כל אחד היה רוצה לשנות דברים בעצמו, דברים בסביבה שלו, על מנת להפוך הן את עצמו לאדם טוב יותר והן את הסביבה שלו, לסביבה נוחה הרבה יותר בשבילו. על מנת להצליח לגרום לשינויים כאלה לקרות ולקרות בהצלחה, עליכם קודם כל לדעת מה הם הדברים שאתם רוצים לשנות. חשוב לא פחות זה לדעת האם אתם יכולים לשנות דברים מסוימים, כלומר האם השינוי באמת תלוי אך ורק בכם. כיוון שאם הדברים אינם תלויים בכם, אם לא תצליחו לשנות אותם.

כמו שאמרנו לכל אחד יש דברים שלילים אותם הוא היה רוצה לשנות. הדרך הנכונה להתחיל בשינוי, היא קודם כל להעלות את הדברים על הדף. באמצעות כתיבת הדברים על הדף, אתם הופכים אותם למוחשיים יותר, יש לפניכם רשימה מסודרת של דברים אותם אתם רוצים לשנות. עכשיו קל יותר ליצור תהליך שבו יש לכם מעקב מסודר על הדברים. כמובן שערך מוסף הוא, שאם במקרה שכחתם משהו, תמיד ניתן להוסיף אותו לדף.

אחרי שיצרתם את רשימת הדברים השליליים אותם אתם רוצים לשנות, תבחנו אותה לעומק. תתמקדו בה ותהיו אובייקטיבים, האם כל הדברים שמופיעים ברשימה באמת תלויים אך ורק בכם. כיוון שבמידה ולא, אתם לא באמת תצליחו לגרום לשינוי המיוחל בדברים שאתם רוצים, דבר שרק יצור אצלכם תסכול בתהליך. אחרי שעברתם על הרשימה והשארתם אך רק את הדברים התלויים בכם, אתם מוכנים לצאת לדרך ולגרום לשינוי אקטיבי אצלכם.

כמו בסעיפים הקודמים, גם כאן, אתם יוצאים לדרך חדשה, אתם עוברים תהליך, זה לא משהו שיקרה תוך יום או יומיים. השינוי צריך להתחיל בצורה מדורגת וקטנה, לעבור אותו צעד צעד ולדעת, שכל צעד מקרב אתכם יותר למטרה. באמצעות הרשימה יהיה לכם קל יותר לעקוב אחרי השינויים, לוודא שאתם על הדרך הנכונה, לרשום הערות שיעזרו לכם לכוון את עצמכם אל עבר המטרה.

לכל אורך התהליך חשוב מאוד שתזכרו שאתם פועלים מתוך אמונה שאתם מסוגלים להביא לשינוי ובאמצעות השינוי, להביא לתוצאות טובות יותר. עצם המודעות שלכם לזה שאתם יוצרים שינוי, גורמת לכם להיות אקטיביים בתהליך, דבר התורם לכם גם לבטחון העצמי שלכם. ככל שתתקדמו בתהליך, ככל שהדברים השליליים שרשמתם יהפכו להיות חיוביים יותר, או לפחות טובים יותר מבעבר, הדבר יגביר את הבטחון העצמי שלכם. בזכות התחושות הטובות מההתקדמות שלכם בתהליך והשינוי החשיבתי החיובי, שאתם עוברים לכל אורך הדרך.

בסופו של דבר השינוי האקטיבי שאתם עוברים, יתרום לכם ביצירת חשיבה חיובית, הסתכלות חיובית על דברים והתמודדות עם דברים שליליים שיקרו לכם בחיים. כאמור, שינוי אקטיבי הוא כלי חשוב ביצירת השינוי התודעתי שלכם ובנקודת המבט שלכם על העולם בכלל ועל עצמכם בפרט.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך