מטרות וצעדים ליישום

"גם מסע של אלף מייל, מתחיל בצעד אחד קטן", כה אמר לאו דזה, פילוסוף סיני שחי במאה השישית לפנה"ס. לנו נותר רק להסכים איתו, כי זהו המשפט הכי נכון, עבור כל אחד מאיתנו. אם זה ביציאה פיסית למסע ארוך, או יציאה למסע של שינוי אישיות או תודעתי, במטרה לשפר את עצמנו ואת הבטחון העצמי שלנו. אם באחד הסעיפים הקודמים הסתכלנו אל עבר העתיד הרחוק ולמטרות הרחוקות אליהן אנו נשאף להגיע, הפעם אנחנו מסתכלים על הצעדים הקטנים, הצעדים הראשוניים והפשוטים יותר, שיעזרו לנו בעתיד, להגיע אל המטרות והחזון שהצבנו לעצמנו.

הצעדים הקטנים האלה שאנחנו מדברים עליהם, יכולים להיות מטרות לטווח הקצר והבינוני. כלומר תכינו רשימת מטרות שטווח הזמן שלהן נע בין חודש לאפילו שלוש שנים. העיקר שאלו יהיו מטרות שחשוב לכם להשיג אותם, כלומר מטרות אמתיות, לא פנטזיות או מטרות לא הגיוניות. לא שזה רע לפנטז, יחד עם זאת, כשמדובר במטרות שאתם רוצים להשיג, חשוב שהדברים יהיו ריאליים ובאמת ברי השגה. כי אחרת עלולה להיווצר אצלכם תחושת תסכול מאי השגת הפנטזיה, כשבעצם המטרה היא שתציבו לכם יעדים שכן תוכלו להשיג ובזכות זאת, תתרמו להתפתחות שלכם ושל הביטחון העצמי שלכם.

לצד המטרות שאתם רוצים להשיג, תרשמו פירוט של הדרכים בהם תוכלו להשיג כל מטרה. למשל אם אתם רוצים להשתתף במרתון, אז תפרטו כיצד תתחילו בריצות קלות, במטרה לשפר את הכושר הנוכחי ואז, את הצעדים הקטנים שיתרמו לכם להגיע בסופו של דבר לרוץ מרתון מלא ובהצלחה. כך תעשו ליד כל אחת מאותן מטרות קצרות טווח שרשמתם. כמובן שהשלב הבא הוא להשיג את המטרות האלה. כלומר לייצר סוג של תוכנית עבודה, בעזרתה תוכלו לבדוק את קצב ההתקדמות שלכם אל עבר המטרה.

מטרות קצרות הטווח יכולות להיות רבות ומגוונות, החל מדוגמת המרתון שנתנו וכלה ברצון לצייר, דבר שמן הסתם יצריך אתכם לבחור סגנון ציור, פחם, צבע, על קנבס או על כן ציור וכו'. מגוון האפשרויות העומדות בפניכם הן אינסופיות. הדבר הכי חשוב הוא לרשום את הדרכים להגשמת המטרות ולעמוד בהן. ברגע שתעמדו במטרות, אתם תחוו תחושת סיפוק מאוד גדולה, שתגרום לכם לרצות לעשות עוד ועוד דברים. הערך המוסף של תחושה זו, הוא השיפור העצום שתרגישו בביטחון העצמי. כי הצבתם לכם מטרה, השגתם אותה ואתם גאים בעצמכם על מה שעשיתם, אתם יודעים שאתם יכולים.

תחושה זו תהווה את הבסיס או למעשה נדבך נוסף בשיפור הביטחון העצמי שלכם, העובדה שאתם יודעים להציב לעצמכם מטרות, יודעים כיצד להשיג אותן והכי חשוב, מצליחים להשיג אותן.

 

שיפור הביטחון העצמי יכול להתבצע ע"י התמדה בעבודה עצמית או באמצעות אנשי מקצוע שמתמחים בנושא כמו מאמנים אישיים, מטפלים ומנטורים.

איך יהיה יעיל יותר עבורך לשפר את הביטחון העצמי?

שיפור הביטחון באופן עצמאי

שיפור הביטחון עם איש מקצוע

Back to top button