קורות חיים עתידיים להעצמה

בטחון עצמי לא נבנה ביום אחד. כמו כל דבר בחיים, זהו תהליך ארוך או יחסית קצר, שכל אחד צריך לעבור אותו בעצמו ויותר מזה, עם עצמו. התהליך הוא לגמרי אינדיבידואלי, אצל אחד זה ייקח יותר זמן ואצל האחר פחות. הכל תלוי במבנה האישיות, ברקע ממנו אותו אדם הגיע, למעשה בהרבה מאוד משתנים. אך עדיין, בסופו של דבר, השיטות או הדרכים להגיע למטרה, הן זהות.

יצירת קורות חיים עתידיים, למעשה גורמות לכל אחד ליצור כמה וכמה מטרות, אליהן הוא ישאף להגיע בעתיד. המטרות יכולות להיות בכל אחד מתחומי החיים: עבודה, זוגיות, וכו', או למעשה לכלול את כל התחומים. בעצם הנחת המטרות על הדף, או למעשה כתיבתן, המטרות הופכות ליותר מוחשיות, התודעה שלכם הרבה יותר פתוחה לקבל אותן. כאשר השלב הבא הוא, למצוא את הדרך, או לבנות את הדרך הנכונה כדי להגיע ולהגשים את המטרות שהצבתם לעצמכם.

את דף קורות החיים העתידיים שלכם, רצוי שתשימו במקום בו תמיד תוכלו לראות אותו. כך, החזון האישי שלכם תמיד יהיה לנגד ענייכם לפחות פעם אחת יום, אם לא יותר. החזון שלכם הוא כלי חשוב מאוד בצמיחה האישית ובהעלאת הביטחון העצמי. ככל שתתקדמו אל עבר המטרות שהצבתם לעצמכם, תגלו שהביטחון העצמי שלכם גובר. זאת בזכות העובדה הפשוטה שאתם מגשימים את החזון האישי שלכם. יתרה מזו, לאורך השנים, אתם תגלו שיש לכם מטרות חדשות להגיע אליהן, מטרות שיהפכו להיות חלק מהחזון הכללי.

כלומר עם השנים, עם ההתפתחות האישית שלכם, גם החזון האישי שלכם משתנה, מתפתח, הופך למעשה לחלק בלתי נפרד, מהשינויים החיוביים העוברים עליכם. ככל שתמשיכו לצמוח מבחינת ההתפתחות האישית שלכם, החזון שלכם יתפתח איתכם ויביא אתכם למקומות חדשים. מקומות עליהם לא חשבתם, כשרשמת את המטרות הראשוניות שלכם ואת החזון הראשוני שלכם. אל תופתעו מכך, זהו חלק טבעי ונכון בהתפתחות האישית של כל אחד. ברגע שהוא מגשים מטרה או חלק מחזון מסוים, כל אחד מחפש מטרות חדשות, זוהי דרכו הטבעית של האדם להתפתח ולהגשים את עצמו.

סביר מאוד להניח, בעוד חמש או עשר שנים מהיום, המטרות והחזון שלכם ייראו שונים לגמרי ממה שרשמתם בקורות החיים העתידיים שלכם. הדבר החשוב הוא, כל הזמן לעדכן את קורות החיים העתידיים שלכם, כדי שתמשיכו לצמוח ולהתפתח.

שיפור הביטחון העצמי יכול להתבצע ע"י התמדה בעבודה עצמית או באמצעות אנשי מקצוע שמתמחים בנושא כמו מאמנים אישיים, מטפלים ומנטורים.

איך יהיה יעיל יותר עבורך לשפר את הביטחון העצמי?

שיפור הביטחון באופן עצמאי

שיפור הביטחון עם איש מקצוע

Back to top button