העלאת ביטחון עצמי לבן הזוג שלי

ביטחון עצמי במערכת יחסים זוגית

כיצד אני מסוגלת לסייע להעלאת ביטחון עצמי לבן הזוג שלי, זה אפשרי?
ובכן, כן! בהשקעה, התמדה וסבלנות תוכלי לסייע לבן זוגך.

אני נמצאת במערכת יחסים עם אדם מקסים שאותו אני אוהבת ומעריכה מאד, אבל אני מרגישה שהביטחון העצמי שלו ירוד. אני יודעתSplitShire_9993 כמה הוא שווה, אבל אני מרגישה שהביטחון הירוד שלו משפיע בתחומים שונים ואפילו פוגע בזוגיות שלנו. האם יש בידיי את הכלים לסייע להעלאת ביטחון עצמי לבן הזוג שלי? כיצד אוכל לגרום לו לשפר את הדימוי העצמי שלו?
(שאלה מפורום זוגיות)

ובכן, חשוב שכל אדם יכיר בערך עצמו, ויהיה בעל בטחון עצמי. אדם חסר ביטחון, נוטה להמעיט מעצמו. בעבודה לא יכירו מספיק בערך עבודתו- מכיוון שהוא בעצמו ממעיט מערכו. בעוד שעמיתיו למקצוע יזכו להעלאת שכר וקידום, הוא ייוותר מאחור. כך גם בחייו האישיים הוא ימנע מדברים רבים- והכל בגלל בטחון עצמי נמוך. אדם  שהביטחון העצמי שלו ירוד יחווה תסכול ומרמור. כל זה, משליך ישירות למערכת היחסים ומעכיר אותה. אם אוכל לגרום להעלאת ביטחון עצמי לבן הזוג שלי, הזוגיות שלנו תשתפר ושתינו נרוויח מכך.

מהם הכלים, בהם ניתן להשתמש כדי להעצים ולגרום להעלאת ביטחון עצמי לבן הזוג ולי, כבת זוג? 

 • מילים טובות – ממש כמו שאומרים לילדים. להרעיף מילים טובות על בן הזוג: אתה חכם, אתה חזק, אתה מושלם. בהזדמנויות שונות במהלך היום, פשוט להרעיף מילים טובות ומחזקות. אולי בהתחלה זה ירגיש מעט מלאכותי, אך עם הזמן מילים מחלחלות לנפש פנימה ומשפיעות.
 • מחמאות – להחמיא על מעשים או תכונות של בן הזוג. כדאי לפקוח עיניים ולשים לב באיזה בן זוג נפלא ניחנתי, כך המחמאות יזרמו בטבעיות. מדובר כמובן במחמאות קשורות למציאות- תכונות שבן הזוג אכן ניחן בהן, נקודות חוזקה, וצדדים יפים שלו. כולנו אוהבים לקבל מחמאות כנות, ואין כמותן להעלאת הביטחון העצמי.
 • הערכה – כדאי להתבונן פנימה ולעבוד על הערכה אמתית כלפי בן זוגי. לחשוב מה אני אוהבת בו, מה אני מעריכה בו. כאשר קיימת הערכה אמתית מבפנים המילים הטובות והמחמאות יצופו בצורה טבעית. יותר מזה, כאשר קיימת הערכה אמתית היא ניכרת לעין. בן זוגי בוודאי יבחין בה וילמד להאמין בעצמו.
 • אמונה – גם בנקודות החולשה, במקומות בהן הוא חלש והביטחון העצמי שלו פוגע בו, חשוב שיהיה מישהו שיאמין בו. במקרה הזה זאת תהיה אני- בת זוגו. אם אאמין מכל הלב בו וביכולותיו, אגרום לו לנסות ולהוכיח את עצמו, להגיע ליעדים שאני מציבה לו מתוך אמונה שלימה שיצליח.just_married
 • לא לבקר – חשוב מאד לא לבקר ולהראות לו איך היה ניתן לבצע את אותו הדבר בצורה טובה יותר. מדובר גם בפרטים קטנים שלנו נראים זניחים. אם ביקשתי ממנו לבצע משהו מסוים- לא לבקר אלא לשמוח במה שעשה. אם ביצע מהלך מסוים בעבודה – לא להעיר ולהסביר איך הוא יכול היה לבצע אותו טוב יותר. ביקורת יכולה להתבטא גם במעשים. הוא נוהג ואנחנו מתברברים בדרך? לא לבקש עזרה מעוברי אורח- הרגע פגעתי בביטחון העצמי שלו. בזוגיות תמיד כדאי להמעיט בביקורת, ובמקרה של ביטחון עצמי נמוך אצל בן הזוג, מוטב להיזהר במיוחד.
 • אהבה – אדם שמרגיש אהוב, יודע שיש לו 'פינה' ומקום בעולם, כבר מרגיש הרבה יותר טוב עם עצמו.

בסופו של דבר, כדאי להצטייד בהמון סבלנות.
העלאת ביטחון לבן הזוג היא תהליך מתמשך, וככזה, יש להצטייד באורך רוח ולתת לזמן לעשות את שלו.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

 • מאמן אישי מהו בעצם מאמן אישי? תפקידו של מאמן אישי לאמן אותנו לשיפור תחומים בהם אנו מתקשים, ממש […]
 • אימון אישי לילדים ונוער אימון אישי לילדים – לצמוח בכל גיל! אימון אישי הוא תחום שנעשה נפוץ ופופולארי בשנים […]
 • מאמן עסקי מרבית המאמנים העסקיים מגיעים מרקע בעולם העסקי, כאלה שבעבר ניהלו חברה גדולה, או היו בעלי […]
 • מילוי פרטים מאמנים נבחרים תודה רבה שברחת לרשום את שמך אצלנו באתר, אנא רשום\י את הפרטים […]
 • אימון לחיי זוגיות מאושרים אימון לחיי זוגיות מאושרים - ניצה שכנר מאמנת אישית. תחום התמחות: אישי, זוגי, ילדים […]
 • אופטימיות היא בחירה אף אחד מאיתנו הוא לא אדם מושלם, לכל אחד מאיתנו יש ימים טובים יותר וטובים פחות. ימים […]
 • דמיון מודרך מהו דמיון מודרך? דמיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדמיון לצורך טיפול והשפעה על הנפש. […]
 • רשימת יתרונות השאלה "מי אני" אולי גם "מה אני" היא שאלה שאנשים רבים שואלים את עצמם לאורך החיים. בשאלה […]