מאמן אישי לאנשי מכירות

מאמן אישי לאנשי מכירות – להצליח למכור!

אנשי מכירות הם אנשים שעובדים לכל אורך היום בניסיון לשכנע אנשים. לשכנע אותם לרכוש מוצר, לרכוש שירות, להצטרף למועדון לקוחות וכן הלאה. עבודה מסוג זה כוללת הרבה מאד leadership-913043_1920אתגרים, בהתמודדות מול אנשים ותגובותיהם ובהתמודדות עם הניסיון לשווק ולקדם בצורה טובה את המוצר, השירות או העסק שהם מוכרים. מאמן אישי לאנשי מכירות יכול לסייע לאנשי מכירות בעבודתם. אימון אישי איננו קורס מכירות – לא לומדים בו מה בדיוק להגיד או איך בדיוק לחייך, ולא לומדים בו כללים חד משמעיים למכירה. אימון אישי לאנשי מכירות הוא אימון אשר מפתח את יכולות המכירה אצל כל אדם בפני עצמו, באמצעות פיתוח של המיומנויות הנדרשות למכירה, פיתוח האישיות והביטחון העצמי החשובים מאד למכירות, וכן הלאה.

מאמן אישי לאנשי מכירות

כאשר אדם עוסק, או מעוניין לעסוק, בעבודה של מכירות, והוא מרגיש שהוא זקוק לעזרה, או לדחיפה לעבר ההצלחה בתחום, מאמן אישי לאנשי מכירות הוא איש המקצוע שיכול לעזור לו. מאמן אישי לאנשי מכירות כולל בעבודתו מספר נושאים עליהם עובדים ואותם לומדים בתהליך האימון. לרוב, אימון אישי לאנשי מכירות נמשך בין 3 ל-10 מפגשים, אשר נמשכים כשעתיים עד שלש שעות בכל מפגש. משך האימון תלוי ביכולות הבסיסיות של המתאמן, ובמידת ההשקעה שלו והרצון שלו להתקדם. מאמן אישי לאנשי מכירות כולל בתוך תהליך האימון הדרה מקצועית, שאלונים ותרגילים תיאורטיים, יישום של מיומנויות פרקטיות בעבודה, סימולציות ותרגול מעשי, וניתוח של התוצאות לאחר מעשה, ועוד. התהליך של אימון אישי לאנשי מכירות כולל מספר נושאים מרכזיים:

כלים ומיומנויות

מאמן אישי לאנשי מכירות מלמד כיצד למכור בצורה טובה יותר, וכיצד לסגל מיומנויות אשר חשובות למכירה, כמו למשל שיטת 6 השלבים למכירה מוצלחת, וכן מגוון רחב של מודלים אחרים אשר ניתנים ללמידה, ואשר יכולים לסייע להגדלה משמעותית של היקף המכירות.

תקשורת אפקטיבית

תהליך של מכירה ושכנוע לקוחות דורש מיומנויות תקשורת ברמה גבוהה במיוחד. תקשורת ברמה גבוהה, בתחום זה, היא הידיעה כיצד נכון ביותר להציג את המוצר; כיצד לפנות לאדם העומד מולך, וכיצד לשנות את הפניה מאדם לאדם בהתאם לסגנון, לגיל וכדומה; כיצד לעמוד או לשבת בזמן הדיבור, ובאיזו שפת גוף להשתמש; וכן הלאה. מאמן אישי לאנשי מכירות מסייע לאנשי המכירות לפתח מיומנויות תקשורת, להבין ולהשתמש בשפת גוף, כיצד לשכנע בשיטות יעילות, ועוד. האימון מצווה בדרך כלל בתרגול ובניתוח התרגול, על מנת ליישם את הכללים באופן מעשי.

טיפול בהתנגדויות

החלק המורכב ביותר בתהליך המכירה הוא ההתמודדות עם התנגדויות של הלקוח, אשר עשוי לסרב לניסיונות השכנוע או להציג התנגדויות ברורות למוצר או לשירות. האימון האישי מסייע לפיתוח הביטחון העצמי, ולמציאת התשובות הטובות ביותר לכל סוג של התנגדות, על מנת להעלות את סיכויי המכירה.

download-1013981_1920כימיה טובה ורושם ראשוני

על מנת למכור הרבה, חשוב לדעת כיצד ליצור רושם ראשוני טוב על הלקוח, ולא להעיק עליו, וכיצד ליצור אתו כימיה. כימיה טובה בין איש המכירות ללקוח מגדילה את הסיכויים למכירה. מאמן אישי לאנשי מכירות יכול לסייע להם ליצור כימיה טובה עם כל אדם שמגיע אליהם.

מיומנויות שיווק

בסופו של דבר, החלק החשוב ביותר במכירות הוא השיווק של המוצר. במהלך אימון אישי לאנשי מכירות, ניתן ללמוד כיצד לשווק את המוצר או השירות – כיצד למצוא את נקודות החוזק הבולטות שלו, כיצד להדגיש אותן מול הלקוח, וכיצד למתג אותו באופן שישכנע את הלקוח כי הוא אכן זקוק לו.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך