חשש משיחה בנושא ציפיות שכר העסקה

אנחנו יכולים להעביר חודשים ושנים בהרגשה של קיפוח ואכזבה מהשכר שלנו בעבודה, בשל חשש משיחה בנושא ציפיות שכר העסקה. הרגשת המועקה הזו שאנו מסתובבים אתה שלילית מכל הבחינות – אנו מרגישים רע בעבודה, לא נותנים מעצמנו את המיטב, ובאיזשהו מקום גם כועסים על כך שהשכר שלנו נמוך. לכן חשוב להקדים ולעשות, ולדון בציפיות השכר כבר מהרגע הראשון.

ברור ומובן שאין זה קל לגשת אל מי שעתיד להיות הבוס שלכם ולומר לו מה השכר שאתם חושבים שמגיע לכם. אתם בטח מעבירים לעצמכם שוב ושוב בראש תרחישים שונים ומנסים לנסח person-731479_1920את בקשתכם כראוי, אבל לעשות זאת ברגע האמת – עדיין קיים אותו חשש משיחה בנושא ציפיות שכר העסקה. אל תתנו לחשש לעצור את עצמכם. אם אתם אכן סבורים שמגיע לכם שכר מסוים, סביר להניח שאף אחד לא יעשה זאת במקומכם, ושהבוס שלכם לא יציע לכם את אותו שכר שאתם צופים. אז כדאי שפשוט תדברו על זה.

בדקו מהו השכר המקובל

כדי לעשות הכנה מקדימה לפני שניגשים לשיחת ציפיות שכר, ולבקש בקשת שכר מושכלת ומבוססת, רצוי שתבדקו קודם לכן מהו השכר המקובל בתפקיד אותו אתם עתידים לבצע. כדי לעשות זאת, תוכלו לחפש באינטרנט רמות שכר בתפקידים שונים, ואפילו לברר בקרב חבריכם לעבודה מהו השכר שהם מקבלים, בהתאם לוותק שלהם ולתפקידם. לאחר שיש בידיכם את המידע הנ"ל, תוכלו להיות בטוחים יותר בבקשתכם, ולדעת שהיא נכונה והוגנת.

הפגינו ביטחון

אמנם לגיטימי שיש לכם חשש משיחה בנושא ציפיות שכר העסקה, וחלקכם היו עושים כל שביכולתם כדי להימנע מזה, אבל אם כבר החלטתם שאתם מציגים את דרישותיכם, אספו את עצמכם, קחו אוויר, ושאבו בטחון בטרם אתם ניגשים לדבר עם הבוס. חשוב מאוד להפגין ביטחון בעת שאת מבקשים את השכר שאתם מצפים לו ומצדיקים את הסיבות לכך, מאחר שהצורה בה תציגו את הדברים תהווה גורם משפיע ומכריע ביותר לתשובה לבקשתכם. אם תיראו בטוחים בעצמכם ובבקשתכם, הדבר יגרום לבוס שלכם לראות עד כמה אתם מאמינים בגובה השכר שמגיע לכם, וסביר שישתכנע יותר. אמרו לעצמכם את הסיבות האובייקטיביות לכך שמגיע לכם שכר זה, וכשתראו בעצמכם שזה צודק ומגיע לכם, תהיו יותר בטוחים בעצמכם, ותוכלו להפגין זאת גם אל מול הבוס.

woman-690036_1920מקסימום יגידו לכם לא

בדרך כלל חשש משיחה בנושא ציפיות שכר העסקה נובע מהתוצאות האפשרויות, ומהאפשרות הנוראית שהבוס יבטל אותנו על הסף ואולי אפילו יכעס שבכלל ביקשנו. אנו חוששים לכך שלא נתקבל למקום העבודה, ולעיתים עוניינים בעבודה גם בשכר נמוך יותר שיוצע לנו, ולכן לא רוצים לפגוע בעצמנו בסופו של דבר. אבל אם נחשוב לרגע בהגיון, המפלצת לא כזאת מפחידה. ברוב המוחלט של המקרים, במידה שלא יתייחסו בצורה חיובית לבקשתנו ולא יהיו מוכנים אפילו לדון בה, פשוט יגידו לנו לא. ובמקרה כזה, לא קרה שום דבר. מאוד לא סביר שהבוס יצחק עלינו. במקסימום – פשוט יגיד לא. ואם כך יקרה, עשו עם עצמכם חושבים, וחישבו האם משתלם לכם להיכנס לתפקיד בתנאים הקיימים, או שמא השכר המוצע אינו מתאים לכם, והגיע הזמן לעבור הלאה ולחפש משהו אחר. ההחלטה כולה שלכם.

החששות שלכם פוגעים בכם יותר מכל. אל תתנו להם מקום ואמרו את שעל לבכם.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • מיטל איזנברג – ריפוי לבבות ומערכות יחסים שמי מיטל ואני עוסקת בריפוי לבבות ומערכות יחסים משנת 2000. אני מאמנת זוגית, מטפלת […]
  • השלמה עצמית להיות שלם אך לא מושלם כאשר נגיע למצב שבו כל אחד יאמין בלב שלם במשפט אשר כתוב בכותרת, […]
  • נטרלו את הביקורת העצמית לכל אחד מאיתנו יש ביקורת עצמית. אנחנו נולדים עם התכונה הזו, היא מהווה חלק בלתי נפרד […]
  • הערכה עצמית אם אין אני לי מי לי ללמוד לאהוב את עצמינו, לדעת להעריך את מי שאנחנו ולהתגאות במעשה […]
  • רפי רהב – קאוצ'ר ומטפל העצמה אישית - ביטחון עצמי מוטיבציה שינוי תבניות חשיבה והרגלים, שליטה על התת מודע […]
  • קורות חיים עתידיים להעצמה בטחון עצמי לא נבנה ביום אחד. כמו כל דבר בחיים, זהו תהליך ארוך או יחסית קצר, שכל אחד צריך […]
  • מטרות וצעדים ליישום "גם מסע של אלף מייל, מתחיל בצעד אחד קטן", כה אמר לאו דזה, פילוסוף סיני שחי במאה השישית […]
  • עפרה אזרן  אימון להפרעות קשב וריכוז לילדים נוער ומבוגרים   עפרה אזרן תחום […]