4 טיפים לבחירת מאמן מתאים

היתרון הגדול של אימון אישי היא העובדה שלרוב מדובר בתהליך קצר מועד ממוקד מטרות, לרוב אין נבירה בעבר אלא ריכוז האנרגיות של התהליך אל יצירת הרגלים חדשים, שינוי חיי היומיום ומעל הכל, ישנם כאלה שנמנעו בעבר מלגשת לטיפול פסיכולוגי משום שחשבו שהבעיה שלהם לא משמעותית מספיק או שהתביישו לבקש עזרה בגלל סטיגמה שלילית, כיום תחת המטריה של אימון אישי ירגישו יותר בנוח לקבל עזרה וליצור שינוי חיובי בחייהם. לאימון האישי יש מטרות וכלים איתם נעשה תהליך לאדם שעובר את התהליך, "המתאמן", יחד עם זאת אי אפשר שלא לשים לב כי השוק מוצף במאמנים אישיים, בתחומים שונים ובאים ממקומות שונים ובעלי הכשרה שונה. לכן חשוב לבחור מאמן/ת שיתאימו לנו ושאיתם סיכויי ההצלחה יהיו הגבוהים ביותר, לשם כך ריכזנו עבורכם מספר כללי אצבע לבחירת מאמן אישי.

איך יודעים איזה מאמן מתאים לי, מהם הדרכים לבחירת מאמן, איך לבחור מאמן עסקי או מאמן אישי?

גם אתם רוצים להגיע לשינוי אמתי בחייכם ולא יודעים מהי הדרך?
מרגישים שהתקשורת במשפחה אינה במיטבה והייתם רוצים לשפר אותה אבל אין לכם את הכלים המתאימים לעשות את מה שנדרש לשם כך?
רוצים לשנות כיוון בתחום המקצועי, חשים רוויים וחסרי סיפוק אבל חוששים מצעד משמעותי כזה באמצע החיים?
חווים קושי עם אחד הילדים בבית ומרגישים שאתם חייבים עזרה וסיוע כיצד להתמודד עמו בצורה נכונה?
העסק שלכם לא ממש את הפוטנציאל שלו ואם מאמנים שתוכלו להפיק ממנו יותר?leadership-913043_1920

אימון אישי- מפתח לשינוי אמתי
אימון אישי על ידי מאמן מקצועי יכול להיות תשובה טובה לאתגרים ולקשיים בתחומי החיים השונים. בשל התפתחותו הרבה של תחום האימון בשנים האחרונות, קיימים מאמנים שהתמחו בתחום מסוים מתחומי האימון כמו אימון עסקי, אימון זוגי, אימון משפחתי ואימון להורים. ישנם בתי ספר מקצועיים בתחום שמכשירים מאמנים מקצועיים בעלי ידע מקצועי רב. אך כמו בכל תחום, גם תחום האימון סובל ממספיק שרלטנים שאינם בקיאים במקצוע, אינם בעלי הכשרה מקצועית מספקת אך מציעים את שירותיהם לכל דורש. כיצד תדעו, אתם הלקוחות שאינם בעלי הבנה מקצועית בתחום, איזה מאמן מתאים לכם הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית?
להלן 4 דרכים לבחירת מאמן אישי או מאמן עסקי בעל הכשרה מקצועית ראויה לשמה ובעל תכונות אישיות שמתאימות לכם ולעבודה עם מתאמנים.

טיפ 1 ידע הוא כוח!
כמו בכל תהלך של בחירת איש מקצוע בכל תחום שהוא, אם בתחום האינסטלציה, נגרות, בנייה ועוד, השלב הראשון הוא איסוף המידע. מידע על מאמנים אישיים ניתן למצוא באתרי האינטרנט השונים שמציעים שירות של מאמן אישי לקהל הרחב. קריאה של התוכן המוצג באתר, יכולה להוות אינדיקציה לגבי הרמה המקצועית של המאמנים. אם האתר לא נראה לכם מבחינת התכנים שבו , סננו אותו ועברו לשוטט באתר אחר בתחום. לאחר סינון כזה נותרו בידכם כמה אתרים בודדים שמציעים לכם להיעזר במאמן אישי מטעמם.

טיפ 2 בדיקת השכלה רלוונטית לתחום
כיום, ניתן למצוא קורסים רבים שמעניקים ללומדים בהם תעודת מאמן למרות שהרמה המקצועית שבהם שואפת לאפס. תחום האימון הוא תחום פתוח לשרלטנים שחפצים להתפרנס על חשבון אנשים תמימים שאינם בקיאים בתחום האימון. בדקו מהו העבר האקדמי של המאמן הפוטנציאלי, יש כאלו שמגדילים לעשות ובודקים אף את תנאי הקבלה ללימודים אותם עבר המאמן, הדבר נראה מעט מרחיק לכת, אך אחרי הכול, תנאי הקבלה מעידים על רמת הקורס ועל רמת המשתתפים בו.

טיפ 3 ניסיון תעסוקתי והצלחות מוכחות בשטח
ללמוד יכולים רבים, אך להצליח בתחום האימון, זה כבר סיפור אחר לגמרי… בדקו מהו העבר המקצועי של המאמן, מיהם לקוחות מהעבר והאם הם דומים לכם במאפיינים מסוימים, מה היו תוצאות העבודה עם המאמן, האם תהליך האימון הניב פירות משמעותיים וקידם את המטרה שלשמה החל התהליך כולו. מאמנים רבים מפרסמים באתר שלהם שמות של לקוחות מרוצים , כמובן שישנם לקוחות ששמם לא פורסם באתר. אל תתביישו ובקשו לשוחח עם לקוחות שונים, גם אלו ששמם מפורסם ואלו שלא, הזמן והכסף שלכם והתפתחותכם האישית תלויה על מאזניים ואין זה הזמן לחשבונות כאלו ואחרים. זכותכם לתהות על קנקנו של המאמן הפוטנציאלי ולהחליט האם להיעזר בשירותיו בעיניים פקוחות.

טיפ 4 השורה התחתונה – הקליק שביניכם
לאחר כל הבדיקות והסינונים שערכתם, נותרו בידכם אולי שניים או שלושה שמות. מה עושים כעת? כיצד תחליטו מי מבניהם מתאים לכם ולמטרות שלכם? מלבד הידע והבירורים שערכתם קיימת אצל כולנו תחושת בטן שלעתים רבות אינה מטעה, כאשר תפגשו את המאמן תחושו האם יש ביניכם קליק והבנה והאם הגעתם לבן אדם הנכון, כמיה מול איש מקצוע מכל סוג חשובה, אך במקרה של תהליך קואוצ'ינג היא חשובה כפליים. בהצלחה!

חשוב שתקפידו על תהליך מיון רציונאלי כדי שלא תבזבזו את כספכם ותמצאו את המאמן שיוכל להוביל אתכם ליעדים שלכם.

Back to top button