אימון תזונתי

להכניס את הדלק הנכון לגוף

כיום זאת כבר עובדה מוגמרת, האוכל שאותו אנחנו צורכים ואוכלים משפיע באופן ישיר על בריאותינו. לא כולם תמימי דעים לגבי השפעות כל סוג מזון, אבל על כך שקיימת השפעה אין עוררין.

יש לנו המון ציפיות מגופינו. אנחנו רוצים שהוא יהיה חטוב ואתלטי, אנחנו רוצים שהוא יספק לנו שעות עבודה רבות של יעילות ועבודה קשה. אנחנו רוצים שהוא יחזיק מעמד ולא יתעייף או יכאב ברמה הפיזית של פעילויות שונות אותם אנחנו מבצעים בחיי היום יום כגון קניות, עבודה, טיפול בילדים וכדומה. כמו כן אנחנו מצפים שהוא ישרת אותנו גם ברמה הקוגניטיבית, שנצליח להתרכז במשימות פשוטות ובמשימות מורכבות בבית או בעבודה, שנדע איך לפעול נכון במצבים מורכבים והרשימה עוד ארוכה.

נסכים כולנו כי רשימת הדרישות שלנו מהגוף היא מכובדת ביותר.belly-2473_1920

אבל מה אנחנו נותנים לגוף בתמורה, מה אנחנו עושים בשבילו כדי שהוא יוכל לתפקד בכל העומס הזה?

הדברים העיקריים שהגוף שלנו צריך על מנת שיוכל לתפקד בצורה המיטבית הם: שינה, רוגע, פעילות גופנית ומזון.

על סעיף המזון אנחנו נתמקד כאן מעט.

כיום אנחנו חיים בעידן של שפע עצום בכל הנוגע לאוכל. בכל יום יוצאים לשוק מוצרים חדשים שאותם פיתחו למאכל. ישנם המוני סוגים בכל צבע וצורה שבה נרצה. בעידן כזה אנחנו נצטרך לעשות יותר בחירות מודעות ומושכלות לגבי האוכל שנבחר להכניס לגופינו.

ישנם הרבה סוגי אמונות תזונתיים בהם אנשים בוחרים ללכת.  ישנם  מספר מזונות שאין חולק על כך שהם מזיקים לגוף כגון מזון מעובד, שומן טרנס, סוכר לבן פשוט, הרבה מלח וכדומה. אבל האמת היא שבשאר הדברים אין נוסחה אחת נכונה לאכילה שתיטב עם הגוף. כל אחד צריך ללמוד את הגוף שלו ואת ההשפעות של סוגי המאכלים עליו.

שינוי תזונה הוא תהליך מאתגר

קשה מאד לעבור לבד תהליך שינוי בתזונה, גם מכיוון שקשה לשנות הרגלים חזקים כל כך במיוחד בחיי היום יום העמוסים וגם כי עודף המידע הקיים בנוגע לתזונה נכונה יכול לבלבל את הצרכן הממוצע. מומלץ אם כן, לקחת אימון אישי תזונתי. אדם כזה אשר ילווה אתכם בכל התהליך של השינוי וייקח אתכם צעד צעד לקראת תזונה מאוזנת ובריאה עבורכם. התהליך נעשה בהדרגה על מנת למצוא את המזון אשר טוב לכם ואותו אתם אוהבים. המטרה היא להמשיך וליהנות מהאוכל, אבל יחד עם זאת לבחור נכון את התזונה המתאימה לנו.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך