מאמן אישי

מהו בעצם מאמן אישי?
תפקידו של מאמן אישי לאמן אותנו לשיפור תחומים בהם אנו מתקשים, ממש כמו בעולם הספורט שמשם אגב נגזר המונח, ייעודו של המאמן הוא לשננן איתנו פיזית ומילולית תהליכים וטיפים בהדרכתו אותנו לשינוי בחולשותינו.
על המאמן האישי לעבור הכשרה שתצייד אותו בכלים המתאימים לעיסוק בתחום, על ידי הכשרה זאת יוכל אותו המאמן להביא לשינוי בחייהם של אנשים שקודם לכן היו זרים  לו לחלוטין, דבר שאיננו מובן מאיליו משום שעליו קודם כל לרכוש את אמונו של המאומן כדי שיאמין לשיטות האימון שלו ויפעל לפי ההדרכה שלו. 
מתי רצוי לפנות למאמן אישי?

אם לומר את האמת כולנו צריכים או יכולים להיעזר בשירותיו של מאמן אישי, שהרי אין אדם מושלם וכל אחד מאיתנו היה רוצה לשפר, לשנות או למנף אספקט כל שהו בחייו או באופיו.
המכשול הגדול הוא חוסר הבנה או חוסר ידיעה מהם יכולותיו של מאמן אישי טוב, במה הוא יכול לעזור.
לפעמים אדם יכול לחיות חיים שלמים עם חסם שלא הגיוני שיסבול ממנו ושיגביל אותו בלי לחשוב בכלל על האפשרות לשכור את שירות של מאמן אישי.
זה כבר עידנים שטיפול בפנימיות של האדם נחשבת לטאבו של אליטות בחברה בלבד ואף לפעמים נחשבת לבושה, אך בימנו כשכל האינפורמציה נגישה לכולם באופן שווה מגמה זאת מתחילה להשתנות אנשים מכל המעמדות הסוציו-אקונמיות ניגשים לקבלת אימון אישי שלרוב נגיש יותר גם מבחינה כלכלית.

איך בוחרים מאמן אישי טוב?

כמו בכל תחום אחר יש לבצע כמה שלבים למציאת נותן השרות שיתאים לכם:
• יש לבדוק את הכשרתו של המאמן.
• יש לבקש ממליצים על עבודתו ולהתייעץ איתם, לשמוע על חווית האימון שלהם איתו.
• יש לעשות סקר מחירים ולמצוא מאמן אישי שמתאים תקציבית.
• יש לקיים שיחה מקדימה עם המאמן האישי ולוודא שישנה שפה משותפת איתו.

לאחר שבדקתם את כל הדברים הנ"ל ובחרתם את המאמן שמתאים לכם הדבר החשוב ביותר בעיני הוא לבוא עם "ראש פתוח" לתהליך האימון משום שבבסיסו תהליך עבודה עם איש מקצוע בנוי על חשיבה מחוץ לקופסא.
אז שיהיה בהצלחה לעתיד והווה טובים יותר.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך