טיפים לבחירת מאמן אישי

איך נבחר את האדם שיעזור לנו להאמין בעצמנו

אימון אישי, "קואצ'ינג", הפך להיות פופולרי ביותר בשנים האחרונות, גם מצד העובדים בתחום וגם מצד המבקשים להיעזר במאמנים אישיים ליצירת שינוי ו/או שיפור בחייהם.

עם הפיכת המאמנים האישיים לדרך טיפול מועילה ויעילה לשיפור וקידום האדם צצו שינויים רבים בתחום הטיפולי.  ראשית נאמר, אימון אישי איננו טיפול פסיכולוגי. זוהי הבנה שיש לשים עליה דגש כבר בהתחלה. חשוב שאנשים לא יבלבלו בין המושגים השונים. שתי שיטות הטיפול הן טובות ומוצלחות, אבל כל אחת באה למלא תפקיד אחר. אמנם יכולות להיות חפיפות והשקה בתחומי העזרה המוצעת, אבל עדיין מדובר במסלול שונה וסגנון שונה.

היתרון הגדול של אימון אישי היא העובדה שלרוב מדובר תהליך קצר מועד ממוקד מטרות, לרוב אין כניסה ונבירה בעבר אלא הוצאת הכוחות הקיימים אל פני השטח. ומעל הכל, אנשים רבים אשר נמנעו בעבר מהליכה לטיפול פסיכולוגי כי חשבו שהבעיה שלהם לא עד כדי כך משמעותית או שהתביישו, כיום תחת המטריה של אימון אישי ירגישו יותר בנוח ללכת.

לאימון האישי יש תורה ותיאוריה בפני עצמה. יש לה מטרות וכלים אותם היא מלמדת ומעבירה לאדם שבו היא ממוקדת. יחד עם זאת אי אפשר שלא לשים לב כי השוק מוצף במאמנים אישיים, בתחומים שונים ובאים ממקומות הכשרה שונות. לכן לא יהיה זה פשוט לבחור מאמן אישי אשר איתו נצליח להגיע לתוצאות המיוחלות.

beach-768642_1920

.

 

 

 

 

 

 

 

הנה מספר נקודות למחשבה בבואכם לחפש מאמן אישי:

  • מקדו את עצמכם– הגדירו לעצמכם מראש את המטרה שלכם, וכך תדעו אם אתם מכוונים לאותו מקום, האם גם המאמן מותאם לתחום זה.
  • חפשו המלצות– ישנם המוני מאמנים, חפשו המלצות בכדי לנסות להגיע לאחד מוצלח.
  • חיבור– כמו תמיד, גם כאן הכימיה האישית ביניכם היא זאת שתכריע.

 

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך