בטחון עצמי לקריירה עצמאית

תמיד חלמתם לעסוק בתחום שבאמת מעניין אתכם ונותן לכם סיפוק? נמאס לכם להיות שכירים , להתחנן מפעם לפעם להעלאה במשכורת ? רוצים להיות עצמאיים אך אתם  מלאי חששות מלעשות את הצעד ?

אכן, קריירה עצמאית היא צעד אמיץ מלווה בלקיחת סיכונים לא מעטים. אנשים רבים נשארים לעבוד בתחום שלא מעניין אותם או לא מתאים לאישיות שלהם רק בגלל שהם חוששים לעשות

tie-690084_1280

שינוי ולפנות לאפיק שמעניין אותם באמת. גם אלו שעובדים בתחום מתאים , רוצים התקדם ולהפוך משכירים לעצמאיים, קבל החלטות באופן עצמאי, לקדם את העסק בעשר אצבעות ולא להיות כפוף כל העת להוראות מגבוה.

 

ביטחון עצמי לקרירה עצמאית

אחד הדברים הנחוצים ביותר על מנת לבצע שינוי  ולבנות קריירה עצמאית הוא ביטחון עצמי. ראשית, יש להגדיר את המושג ביטחון עצמי. ביטחון עצמי הוא דיבור פנימי חיובי שמלווה את האדם . אנשים חסרי ביטחון עצמי מלווים כל הזמן בקולות פנימיים הרסניים . קולות אלו מבקרים , מטיחים האשמות ופועלים בכל כוחם לייאש את האדם ולשדר לו שהוא כישלון ושלעולם לא יצליח בכל אשר יעשה. לעומת זאת אדם בעל ביטחון עצמי מלווה בקולות פנימיים מעודדים שגורמים לו לחוש מצליח, בעל פוטנציאל לעמול ולקצור את פרות ההצלחה שזרע.

מה הקשר בין ביטחון עצמי לקריירה עצמאית?

בנית קריירה עצמאית הוא צעד מלא סיכונים. לעיתים יש צורך בהשקעה רבה לפני שמתחילים לקצור רווחים. אדם חסר ביטחון עצמי ישדר לעצמו באופן תמידי מסרים מייאשים וחסרי אימון עצמי כמו : "אתה לא תצליח, יש רבים כמוך בתחום ואתה לא מבין הטובים "ועוד משפטים בסגנון זה שבמקום לחזק את האדם בדרכו החדשה , מחלישים את האדם והוא אכן נותר מיואש וחסר כוח.

אמון מגשים את עצמו

כאשר אדם מאמין בעצמו  וביכולתו להצליח במה שיעשה, האימון עצמו גורם להגשמת המשאלה. לעומת זאת, אם אדם משוכנע שהוא לא יצליח, עצם המחשבה הזו בכוחה לגרום לו אכן להיכשל. אדם מלא ביטחון שנחוש להצליח ולהתקדם, אכן יגיע לכך.

ביטחון עצמי הופך כישלון ללמידה

אדם בעל ביטחון עצמי אינו לוקח כל כישלון כהוכחה לחוסר המוצלחות שלו, אלא בדיוק להפך. כל כישלון הוא סיבה ללמידה, לבחון את הטעויות שנעשו ולחשוב כיצד ניתן ללמוד מהן ולהימנע מעשייתן בפעם הבאה. לעומתו, אדם חסר ביטחון עצמי נשבר מכישלון ואינו משתמש בכישלון כאמצעי למנף את עצמו ואת המקצועיות שלו.

ביטחון עצמי מול לקוחותwoman-690036_1920

ישנם רבים שפתחו בקריירה עצמאית אך נאלצו לפרוש בגלל הפסדים וחוסר עמידה מול מתחרים- בעולם השיווק והמכירות לא מספיק להיות טוב בתחום אלא חשוב גם לשווק נכון את המוצרים והשרות שמעניק העסק . אם מסתמכים רק על חוש הריח של הלקוחות ולא מעיזים לפרסם בצורה ישירה יוצר, עלולים להגיע להפסדים ולתת למתחרים להרוויח במקומכם.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך