אימון אישי לנוער

לפעמים צריך קצת הכוונה בזרימה של מעיין הנעורים

גיל ההתבגרות יכול להיות גיל קשה ומאתגר מצד אחד וקסום מצד שני. בעצם לא משנה איך נחווה אותו, לכל הדעות זוהי תקופה ייחודית ומשמעותית.portrait-1152472_1920

תקופת ההתבגרות היא תקופה משמעותית ביותר. בגיל זה הילד מתחיל לפתח את עצמאותו בצורה יותר בוגרת אשר עתידה לעצב את אישיותו בעולם המבוגרים. זהו לא גיל פשוט וברור מכיוון שהרבה מערכות פיזיולוגיות והורמונליות בגוף משתנות לבלי היכר ועל ידי כך משפיעות על המתבגר.

הנוער חי בעולם מעט מבלבל, מצד אחד הוא איננו רוצה להרגיש כמו ילד ומעונין לבעוט בחלק מהסמכויות ההוריות שמוטלות עליו. הנער מרגיש כאילו הוא בעצמו כבר מבוגר במידה מסוימת ומתחיל לפתח דעות נחרצות ולעיתים עקשניות במובן מסוים.

במקביל לשאיפה של הנער לנפרדות מההורים ולפיתוח זהות עצמית בוגרת ועצמאית, קיימת גם מערכת נוספת המשתוללת בגופם של בני הנוער. המערכת ההורמונלית לא משתגעת רק בתקופת ההריון. גם בתקופה של גיל ההתבגרות, הגוף משתנה ההורמונים מופרשים בצורה שלא זהה לעבר. עובדה זו גורמת לא רק להשפעות פיזיות על גוף המתבגר, אלא גם להשפעות משמעותיות מאד על תהליכי הנפש של המתבגר. תופעות שבאות לידי ביטוי במצבי רוח קיצוניים, ראיית העולם בשחור לבן, מיקוד בעצמו וחוסר שימת לב למציאות אובייקטיבית.

החדשות הטובות הן שבדרך כלל עם הזמן הדברים נרגעים ומה שמתגלה זה נער או נערה שפיתחו אישיותם ובדרך לגיבוש זהות עצמית מעוצבת.

לא תמיד זה קל לעבור את התקופה הזאת לבדsad-864399_1920

נערים או נערות רבות יחוו קושי להתמודד עם התהליכים המורכבים שהם עוברים, במיוחד לאור העובדה שבגיל זה הדימוי הגופני והחברתי הופכים למשמעותיים ביותר.

אימון אישי המיועד לנוער, לוקח בחשבון את השלב הרגיש והמשמעותי שבו הם נמצאים. נער המרגיש חסר ביטחון או קושי בהתנהלות בנתונים הקיימים, יכול לפנות למאמן אישי שידריך אותו ויעזור לו לגלות ולפתח את העצמי שלו. בגיל זה חשוב להיות זהירים במיוחד בתהליך האימון לשים דגש רב על יכולות הנער ועל העצמה שלו, על מנת שהוא יפרח ויצמח מתקופה זאת.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך