אימון אישי לנוער

לפעמים צריך קצת הכוונה בזרימה של מעיין הנעורים

גיל ההתבגרות יכול להיות גיל קשה ומאתגר מצד אחד וקסום מצד שני. בעצם לא משנה איך נחווה אותו, לכל הדעות זוהי תקופה ייחודית ומשמעותית.portrait-1152472_1920

תקופת ההתבגרות היא תקופה משמעותית ביותר. בגיל זה הילד מתחיל לפתח את עצמאותו בצורה יותר בוגרת אשר עתידה לעצב את אישיותו בעולם המבוגרים. זהו לא גיל פשוט וברור מכיוון שהרבה מערכות פיזיולוגיות והורמונליות בגוף משתנות לבלי היכר ועל ידי כך משפיעות על המתבגר.

הנוער חי בעולם מעט מבלבל, מצד אחד הוא איננו רוצה להרגיש כמו ילד ומעונין לבעוט בחלק מהסמכויות ההוריות שמוטלות עליו. הנער מרגיש כאילו הוא בעצמו כבר מבוגר במידה מסוימת ומתחיל לפתח דעות נחרצות ולעיתים עקשניות במובן מסוים.

במקביל לשאיפה של הנער לנפרדות מההורים ולפיתוח זהות עצמית בוגרת ועצמאית, קיימת גם מערכת נוספת המשתוללת בגופם של בני הנוער. המערכת ההורמונלית לא משתגעת רק בתקופת ההריון. גם בתקופה של גיל ההתבגרות, הגוף משתנה ההורמונים מופרשים בצורה שלא זהה לעבר. עובדה זו גורמת לא רק להשפעות פיזיות על גוף המתבגר, אלא גם להשפעות משמעותיות מאד על תהליכי הנפש של המתבגר. תופעות שבאות לידי ביטוי במצבי רוח קיצוניים, ראיית העולם בשחור לבן, מיקוד בעצמו וחוסר שימת לב למציאות אובייקטיבית.

החדשות הטובות הן שבדרך כלל עם הזמן הדברים נרגעים ומה שמתגלה זה נער או נערה שפיתחו אישיותם ובדרך לגיבוש זהות עצמית מעוצבת.

לא תמיד זה קל לעבור את התקופה הזאת לבדsad-864399_1920

נערים או נערות רבות יחוו קושי להתמודד עם התהליכים המורכבים שהם עוברים, במיוחד לאור העובדה שבגיל זה הדימוי הגופני והחברתי הופכים למשמעותיים ביותר.

אימון אישי המיועד לנוער, לוקח בחשבון את השלב הרגיש והמשמעותי שבו הם נמצאים. נער המרגיש חסר ביטחון או קושי בהתנהלות בנתונים הקיימים, יכול לפנות למאמן אישי שידריך אותו ויעזור לו לגלות ולפתח את העצמי שלו. בגיל זה חשוב להיות זהירים במיוחד בתהליך האימון לשים דגש רב על יכולות הנער ועל העצמה שלו, על מנת שהוא יפרח ויצמח מתקופה זאת.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

  • דמיון מודרך מהו דמיון מודרך? דמיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדמיון לצורך טיפול והשפעה על הנפש. […]
  • איך בונים תכנית עסקית? איך בונים תכנית עסקית? - פרטים על איך בונים תכנית עסקית? מהי תכנית עסקית? מעוניין […]
  • מאמן אישי לאנשי מכירות מאמן אישי לאנשי מכירות – להצליח למכור! אנשי מכירות הם אנשים שעובדים לכל אורך היום […]
  • 4 טיפים לבחירת מאמן מתאים איזה מאמן מתאים לי ?- דרכים לבחירת מאמן רוצים להגיע לשינוי אמתי בחייכם ולא יודעים מהי […]
  • מודעות עצמית מראה מראה שעל הקיר, מי הכי יפה בעיר? מודעות עצמית היא היכולת שלנו להבין את מעשינו, מה […]
  • אימון אישי לזוגות כמו בכל דבר בחיים גם לזוגות יש עליות וירידות, הרבה זוגות מוצאים את עצמם מחפשים מאמן אישי […]
  • ראיון אחד על אחד עם איל שריג השבוע מתארך אצלנו המאמן איל שריג - אמון בקשר אהלן איל, תודה רבה לך שלקחת את הזמן […]
  • אימון אישי לטיפול בכעסים אימון אישי לטיפול בכעסים – להביא לאנרגיות חיוביות! כולנו חווים לpgnho תחושות של כעס […]